- Dla nas to wielki adorator Ojczyzny, człowiek który jest wzorem dla każdego zwolennika wolności. Już od 26 lat Tadeusz Kościuszko jest obecny w życiu naszej społeczności. Towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania. Pod jego patronatem nasza szkoła ciągle się rozwija, a w przyszłym roku będziemy obchodzili 100-lecie jej istnienia - mówił, otwierając oficjalną część obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół nr 1, dyrektor Piotr Miecznikowski.

Opóźniony lot, usterka techniczna, pozostawiony bagaż, czy... ptaki - to tylko przykłady z problemów, z jakimi na co dzień borykają się pracownicy lotniska. Praca w takim miejscu - poza odpowiednim wykształceniem - na pewno wymaga odpowiedzialności, czujności, komunikatywności. Nie należy też do najłatwiejszych. Jak wygląda funkcjonowanie lotniska mogli z bliska zaobserwować uczniowie klasy straży granicznej kraśnickiego ZS nr 3, którzy w poniedziałek 13 marca w ramach zajęć wybrali się do Portu Lotniczego Lublin.

 2 marca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną naukę w klasie 1. Organizatorzy chcieli pokazać, jak wygląda szkoła, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można tu spędzić czas.

Więcej artykułów…