Kraśnicki "Rej" z brązową tarczą w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2017 Perspektyw

Edukacja
Czcionka

Kraśnickie II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku uzyskało brązową tarczę, czyli znalazło się w najlepszej pięćsetce placówek, w najnowszym rankingu Liceów Ogólnokształcących w Polsce. W porównaniu z ubiegłym rokiem "Rej" awansował w tym zestawieniu o 155 miejsc.

Kraśnickie II LO im. Mikołaja Reja (Zespół Szkół nr 2) sklasyfikowane zostało na 345. miejscu w kraju. W skali województwa lubelskiego uplasowało się na 23. miejscu. Na 47. miejscu na Lubelszczyźnie znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki (Zespół Szkół nr 1).

W ustalaniu klasyfikacji poszczególnych szkół pod uwagę brane są trzy kryteria: sukcesy uczniów placówek na olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). 

Miano najlepszego ogólniaka w Polsce w rankingu Perspektyw utrzymało XIII LO w Szczecinie. Także na Lubelszczyźnie lider rankingu nie uległ zmianie. Jest nim I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie (41. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej).

Jeżeli chodzi o ranking techników, to w klasyfikacji lubelskich szkół na 18. miejscu znalazło się Technikum nr 2 w kraśnickim ZS nr 2 (powyżej 300. miejsca w klasyfikacji ogólnopolskiej), a na 37. miejscu Technikum nr 3 w kraśnickim ZS nr 3. Na 43. miejscu sklasyfikowane zostało z kolei Technikum w ZS nr 1 im. Wł. St. Reymonta w Zakrzówku. 

W skali kraju najwyżej ocenione zostało Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy, a na Lubelszczyźnie Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. w Lublinie (5. m w rankingu ogólnokrajowym).

 

Szczegółowe klasyfikacje odnajdziecie klikając na poniższe linki:

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017 
Ranking Liceów 2017 - lubelskie
Ranking Techników 2017
Ranking Techników - lubelskie