Tomasz Grębski na pomoc uczącym się matematyki, czyli porady i wskazówki, których nie ma w tablicach maturalnych

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Matematyka to jego wielka pasja, ale na szczęście pasją do królowej nauk dzieli się bardzo chętnie. Szczególnie z młodzieżą szkolną, nie tylko z placówki w której pracuje, czyli kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja, którą wspiera w przygotowaniach do egzaminów. Właśnie na rynku wydawniczym ukazała się nowa książka Tomasza Grębskiego pod tytułem "Porady i wskazówki, których nie ma w tablicach maturalnych".

- Podczas nauki matematyki uczniowie często korzystają z tzw. tablic maturalnych, czyli „Wybranych wzorów matematycznych” opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wielu uczniów, a w szczególności maturzystów, podczas wprowadzania różnych zagadnień matematycznych pyta mnie: czy to jest w tablicach maturalnych? Jeśli okazuje się, że jest, to widzę w ich oczach spokój, ale jeśli odpowiadam, że nie ma, to widzę pewne przerażenie, szczególnie kiedy podkreślam, że to bardzo ważne zagadnienie maturalne. Wtedy uczniowie znowu pytają, czy mogę im podać te ważne rzeczy, których nie ma w tablicach maturalnych, a które są szczególnie ważne i często bywają na maturze - mówi Tomasz Grębski, nauczyciel matematyki w kraśnickim Zespole Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja.

Książka "Porady i wskazówki, których nie ma w tablicach maturalnych" jego autorstwa jest właśnie odpowiedzią na takie pytanie. Skierowaną jest ona przede wszystkim do maturzystów jako pomoc w przygotowaniach do egzaminu.

- Książka ta powstała na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia w nauczaniu matematyki, jak również wieloletniego doświadczenia w sprawdzaniu prac maturalnych, jako egzaminatora i weryfikatora - wyjaśnia matematyk z "Reja".


Zobacz też:
Rey Christmas, czyli nauczyciele z "Reja" śpiewają "Dzień jeden w roku". Wideo
Tomasz Grębski, matematyk z Reja, wydał zbiór zadań
Piękno pod stopami kraśniczan i nie tylko


W książce odnaleźć można przydatne porady i wskazówki oraz, co niezwykle ważne, przykłady ich zastosowania.

- Każdy maturzysta powinien je znać i umieć zastosować, jednak wiemy, myślę, że zgodzą się tu ze mną inni nauczyciele, że spora część uczniów ich nie pamięta, a nawet niektórych nie zna. Wskazówki podzielone są tematycznie, aby łatwiej było znaleźć potrzebą poradę i przykład. Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, życzę przyjemnej i owocnej pracy, a przede wszystkim powodzenia na maturze - dodaje Tomasz Grębski.

Zbiór, podobnie jak poprzednia książka pana Tomasza, wydany został przez znaną z wydawnictw wspomagających naukę, Oficynę Edukacyjną Krzysztof PAZDRO.

Przykładowe zadania ze zbioru można odnaleźć tutaj.

A kupić książkę można między innymi zamawiając bezpośrednio w wydawnictwie.