Profesorowie z Izraela gościli w kraśnickim gimnazjum

Edukacja
Czcionka

W czwartek 11 maja Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku odwiedzili profesorowie z uniwersytetu College of Education Gordon z Izraela. Wizyta w Kraśniku nie była przypadkowa. Rodzina jednego z naukowców pochodzi naszego miasta.

Kraśnickie gimnazjum odwiedzili dr LLana Levenberg (matematyka), prof. Leehu Zysberg (psychologia), prof. Eliezer Yariv-(psychologia). Do Polski przylecieli na na sympozjum naukowe odbywające się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 

 

Kraśnickie korzenie ma prof. Leehu Zysberg. Jego dziadkowie mieszkali na ulicy Szewskiej, a on sam w Polsce był po raz pierwszy. Goście ciekawi byli, jak wyglądają polskie szkoły. Po Gimnazjum im. Szarych Szeregów oprowadzili ich i opowiedzieli o szkole wicedyrektor Agnieszka Jarosz wraz z tłumaczem Joanną Mazik. Następnie w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z uczniami klasy III c. Profesor Leehu Zysberg opowiedział o Izraelu i uczelni, na której pracują.

 

 

Spotkanie to było dla gimnazjalistów okazją nie tylko do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o kraju, z którego przyjechali goście, ale mieli także okazję sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego oraz przezwyciężyć obawy przed posługiwaniem się obcym językiem w szerszym gronie.