II miejsce dla uczniów z „Górki” w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej w Lublinie!

Edukacja
Czcionka

Łucja Walas (uczennica klasy 2c) z akompaniamentem gitarowym Łukasza Wołoszyna (ucznia klasy 2 b) wykonaniem piosenki „Volver a comenzar” hiszpańskiej wokalistki Nurii Fergo zajęli II miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej, który odbył się 13 maja w Lublinie.

Warto nadmienić, że jest to już czwarta nagroda w tym konkursie dla uczniów z Kraśnika. W ubiegłorocznej XI edycji laureatką III miejsca została Aleksandra Surdacka, a II miejsce zajęła Emilia Rycerz. Natomiast Marta Bryczek została laureatką III miejsca w X edycji konkursu.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Gimnazjum nr 19 z oddziałami dwujęzycznymi z językiem hiszpańskim wraz z Domem Kultury LSM i Szkołą Języków Romańskich Dialogo. Adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Ma na celu promocję uzdolnień artystycznych uczniów województwa lubelskiego i prezentację ich dorobku, rozwijanie wrażliwości artystycznej młodego pokolenia oraz promocję nauki języka hiszpańskiego.

Uczniów do konkursu przygotowała Monika Hatłas wspierana przez instruktora śpiewu Pawła Cieliczkę.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Marszałek Województwa Lubelskiego i Consejeria de Educación de España en Polonia.