Trzecioklasiści z „Dwójki” byli na na górskiej Zielonej Szkole

Edukacja
Czcionka

Aż trzy dni trwała "Zielona Szkoła" uczniów klas 3a, 3b, 3d, 3e uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Tym razem pod opieką wychowawczyń: Anny Serafin, Marzeny Piłat, Martyny Kędzierskiej, Violetty Mileszczyk oraz Anny Bartnik dzieci pojechały do Zakopanego.

Pierwszego dnia program obejmował zwiedzanie zamku w Niedzicy, korony zapory wodnej oraz rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim.

Drugiego dnia podczas śniadania uczniowie otrzymali od pań upominki, w tak przyjemny sposób rozpoczął się Dzień Dziecka. Następnie niewiele zabrakło do zdobycia szczytu Gęsia Szyja. Nie było łatwo! Dzieci narzekały, że to NAJGORSZY Dzień Dziecka w ich życiu. Podczas odpoczynku na Rusinowej Polanie uczniowie przystąpili do akcji „Jak nie czytam – jak czytam”, w której brała udział cała społeczność szkoły.

 

 

Potem byliśmy na termach „Bania” w Białce Tatrzańskiej w strefie zabawy. Radości nie było końca! Dodatkową atrakcją była szarlotka, lody oraz lemoniada i wtedy poprzednie stwierdzenie przestało być aktualne, bo dzieci wykrzyknęły: „Proszę pani, to najlepszy Dzień Dziecka w naszym życiu!”. Wieczorem mieliśmy spotkanie z góralem, trudy dnia było widać po tym, że niektórzy zasypiali na siedząco.

 

 

Trzeci dzień to oglądanie skoczni narciarskiej, zwiedzanie jaskini „Dziura”, wjazd na Gubałówkę, kupowanie pamiątek i powrót do domu. Pogoda nam dopisała, zresztą jak zawsze.

Dzieci wróciły zadowolone, wszak była to wycieczka życia :)