Akcja „Jak nie czytam, jak czytam!” w wersji międzynarodowej w ZPO nr 2

Edukacja
Czcionka

1 czerwca o godz. 10.00 w ZPO nr 2 rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Jak nie czytam jak czytam!” Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”, a celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i inicjowanie mody na czytanie.

W zeszłym roku blisko 430 tysięcy uczniów ustanowiło rekord w masowym czytaniu w jednym miejscu. W tym roku w jednym czasie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w hali sportowej, aby pokazać, że czytanie to miła forma spędzania czasu. Każdy z uczestników przygotował jakąś ciekawą propozycję czytelniczą, więc był to także świetny pretekst do wymiany poglądów. Nasza hala na całą godzinę zamieniła się w wielką czytelnię. Ale nie tylko ona stała się miejscem bicia rekordu. Także nasi koledzy i koleżanki z klas 3 szkoły podstawowej i gimnazjum, przebywający tego dnia na wycieczce w Tatrach, postanowili się do nas przyłączyć gdzieś na górskim szlaku.

 

 

Do naszej akcji udało nam się również włączyć nasze szkoły partnerskie z Włoch, Hiszpanii i Litwy, które aktywnie zaangażowały się w przedsięwzięcie organizując happeningi i przedstawienia teatralne. Dzięki platformie eTwinning w naszą akcję włączyły się kolejne szkoły z Turcji, Albanii, Grecji, Rumunii i Portugalii. W czasie trwania akcji wspierało nas 19 szkół z różnych krajów.

 

 

Mamy nadzieję, że w ten sposób udało nam się pobić rekord a także przekonać wszystkich, że czytaniem można i należy się chwalić!

Akcję zorganizowały: M. Szutta, B. Pyzik-Łuba, A. Dziedzic, E. Surdacka oraz M. Hatłas.