Dawne radiowozy posłużą przyszłym mechanikom i elektromechanikom z ZS 3

Edukacja
Czcionka

Jeszcze jakiś czas temu służyły policjantom, ale zostały już wycofane z użytku. Nie zostały jednak zezłomowane, ale będą „żyć” dalej. Będą wykorzystywane podczas egzaminów kwalifikacji zawodowych i do praktycznej nauki zawodu przez uczniów technikum z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3.

Trzy policyjne Ople Astra II, które trafiły w ubiegłym tygodniu do Warsztatów Szkolnych ZS 3, to samochody z 2003 roku. Dwa z nich są oznakowane, a jeden jest bez oznakowań. Komendant wojewódzki policji nadinspektor Paweł Dobrodziej przekazał je naszej placówce w formie nieodpłatnej, rzeczowej darowizny.

- Samochody wykorzystywane będą przede wszystkim do przeprowadzania egzaminów z kwalifikacji zawodowych M12, M18 oraz do kształcenia praktycznego w klasach samochodowych - technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych. Również klasy elektryczne (technik elektryk, elektryk) będą mogły realizować z ich wykorzystaniem część tematów z kształcenia praktycznego – informuje Paweł Porębski, kierownik Warsztatów Szkolnych ZS 3.

Pozyskane auta to cenna pomoc dydaktyczna, ponieważ samochody te posiadają złącza diagnostyczne OBDII układów elektrycznych i elektronicznych, które umożliwiają szybką diagnostykę samochodów. Mechanicy czy elektromechanicy w swojej pracy korzystają z nich na co dzień.

 

 

 

foto Paweł Porębski