Powiat zainaugurował nowy rok szkolny. Będą inwestycje w bazę sportową i warsztaty dla uczniów

Edukacja
Czcionka

Tym razem powiatowa inauguracja roku szkolnego 2017/18 odbyła się w Zespole Szkół Nr 3. Wybór właśnie tej szkoły na inaugurację to nie przypadek.

Mówił o tym podczas uroczystości starosta Andrzej Maj.

- Nie ma takiej drugiej szkoły w naszym powiecie, nie tylko średniej, w którą władze samorządowe  tak mocno by inwestowały. Oprócz tego wspaniałego obiektu sportowego, w którym się znajdujemy, planujemy w przyszłym roku rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej i nowe boiska wielofunkcyjne oraz korty tenisowe - tłumaczył starosta.

Nowe boisko powstanie także przy Zespole Szkół nr 1. Baza sportowa to nie wszystko co w planach ma powiat.

- Przede nami jeden z najważniejszych momentów w historii tej szkoły. Rozpoczynamy budowę nowych warsztatów szkolnych, które będą kosztowały 6 mln zł. Rozwój nowoczesnego szkolnictwa zawodowego jest jednym z priorytetów władz powiatu. Dzięki nowym warsztatom zapewnimy jak najlepsze warunki do edukacji uczącej się tu młodzieży, a to z kolei przyczyni się do łatwiejszego wejścia na rynek pracy po ukończeniu nauki w szkole - mówił starosta Maj.

Inauguracja roku szkolnego to okazja do podziękowań. Wręczono ja byłemu już dyrektorowi Bursy Szkolnej Grzegorzowi Posyniakowi (placówka funkcjonuje teraz w ramach szkoły). Podziękowania i gratulacje otrzymała także drużyna robotyczna Spice Gears i Aleksandra Wólczyńska, najbardziej utytułowana obecnie zapaśniczka Suplesu i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego, oraz jej trenerzy.

Nominacje na kolejną kadencje otrzymał także dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Olbięcinie Zbigniew Wilkołek.

Podczas uroczystości ślubowanie złożyły reprezentacje pierwszych klas powiatowych szkół średnich.

Po nich odbyła sie prezentacja robotów skonstruowanych przez młodzież z drużyny Spice Gears, swoje umiejętności prezentowali także zapaśnicy, którzy przy ZS 3 mają swoją bazę. Robotycy niedawno zostali objęci przez Marszałka Województwa stałym patronatem, który podczas uroczystości wręczył im radny sejmiku Marek Kos.

Na zakończenie odbyła się krótka część artystyczna, podczas której zaśpiewała Julia Chmielarska i szkolny zespół.

Wśród gości uroczystości byli m.in. wicekurator Eugeniusz Pelak, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Krzysztof Babisz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.