Liśnicka Szkoła świętowała 95 lat istnienia i 15-lecie nadania imienia Janiny Wierzchowskiej. Wideo, Foto

Edukacja
Czcionka

Początki nauczania w Liśniku Dużym to rok 1914, ale szczegółową dokumentację tutejsza szkoła posiada od roku szkolnego 1922/23 i od tego właśnie czasu oficjalnie liczona jest jej historia. W tym roku od jej powstania mija więc 95 lat. Z tej właśnie okazji oraz w 15. rocznicę nadania szkole imienia Janiny Wierzchowskiej, dzisiaj w Szkole Podstawowej w Liśniku Dużym odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Rozpoczęła je msza święta. Po niej, na pamiątkę jubileuszu, przy szkole posadzono dąb. Odsłonięto ponadto tablicę poświęconą patronce placówki. Oficjalna i artystyczna część obchodów miała miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Z życzeniami i upominkami do świętującej szkolnej społeczności przyjechali m.in. wicekurator oświaty Eugeniusz Pelak, wójt Mariusz Szczepanik, radni, dyrektorzy szkół i placówek z terenu gminy.

 

 

Nie zabrakło również byłych i obecnych nauczycieli oraz pracowników obsługi, rodziców, uczniów i absolwentów oraz przyjaciół placówki. Spotkanie swoją obecnością uświetnili także przedstawiciele rodziny założycielki, pierwszej dyrektor i patronki placówki – Janiny Wierzchowskiej. Powitała ich wszystkich dyrektor Marzena Długosz.

 

 

 

O przybliżenie historii szkoły i sylwetki jej patronki, w pięknej części artystycznej, postarali się uczniowie. Były także wspomnienia absolwentów oraz pamiątkowe statuetki - medale dla osób wspierających działalność szkoły.

 

 

To jak wyglądały jubileuszowe uroczystości w liśnickiej szkole okiem naszego fotoreportera możecie zobaczyć tutaj.