Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia – tegoroczna edycja konkursy podsumowana. Foto

Edukacja
Czcionka

16 listopada to światowy dzień rzucania palenia. Z tej okazji w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji podsumowana została tegoroczna edycja konkursu plastycznego pod hasłem „Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia”. Były krótka pogadanka na temat szkodliwości palenia, występy artystyczne i oczywiście wręczenie nagród dla uczestników konkursu.

- Chęć bycia przedwcześnie dorosłym, trochę szpanu, ale też mała wiedza o szkodliwości nie tylko papierosów tradycyjnych, ale także tych nowych, elektronicznych, to powoduje, że wciąż wiele młodych osób sięga po papierosy. Wydaje mi się, że nasza walka z modą na palenie papierosów jest coraz bardziej skuteczna, wprowadzamy coraz lepsze, prozdrowotne przepisy, jednak jest jeszcze dużo do zrobienia. Najlepszą metodą jaką dotychczas wymyśloną jest profilaktyka, między innymi poprzez takie akcje jak ta. Lepiej zapobiegać, niż później leczyć- podkreśla Grzegorz Baran, dyrektor NZOZ OTU w Kraśniku.

 

 

Właśnie na profilaktykę, akcje edukacyjne dotyczące szkodliwości palenia, duży nacisk kładzie między innymi Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kraśniku.

- Profilaktyka i zapobieganie jest ważniejsze od nadzorowania tego co już jest. Dlatego nasze działania są skierowane na szeroko pojętą informację, edukację i propagowania zachowań prozdrowotnych. Także na przykład jeżeli chodzi o szkodliwość palenia papierosów, zarówno tych tradycyjnych, jak i tych elektronicznych. Co roku, już od 14 lat, organizujemy konkurs plastyczny dotyczący tego tematu skierowany do dzieci i młodzieży. Spotyka się on, z czego bardzo się cieszymy, z bardzo dużym odzewem – mówi Andrzej Wąsik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kraśniku.

Doceniając to zaangażowanie dzieci i młodzieży organizatorzy dbają, by upominki trafiły nie tylko do laureatów konkursu, ale wszystkich jego uczestników (lista laureatów i uczestników poniżej). Wręczyli je starosta kraśnicki Andrzej Maj, Andrzej Wąsik, Magdalena Smolińska - Kornas - kierownik Działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemilogicznej w Lublinie oraz dyrektor CKiP Wojciech Gołoś.

Czwartkowe rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu swoimi występami uświetniły przedszkolaki z Urzędowa i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie.

 

 

Organizatorami konkursu, a w tym roku była to już jego 14. edycja, były: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kraśniku, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku i NZOZ Ośrodek Terapii Uzależnień w Kraśniku.

Nasze zdjęcia z tego wydarzenia odnajdziecie tutaj.  

 

Lista laureatów i uczestników XIV edycji Konkursu Plastycznego „Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia”

Kategoria: Dzieci Przedszkolne
  1. Wojciech Górski – Szkoła Podstawowa w Bobach Kolonii

  2. Malwina Oszust

  3. Natalia Krzeczowska

  4. Damian Kozioł

  5. Martyna Malinowska – Zespół Szkół w Księżomierzy

  6. Julia Rubaj - Szkoła Filialna w Bęczynie

  7. Oliwier Surdacki

  8. Marcel Gil

  9. Kinga Wołoszyn – Szkoła Podstawowa w Skorczycach

  10. Rados Piotr

  11. Mateusz Aleksandrowicz

  12. Jakub Zarzeczny – Integracyjne Przedszkole nr 3 w Kraśniku

  13. Marysia Żuber

  14. Alicja Leśniak

  15. Zuzanna Gołofit

  16. Alicja Stępniak – Szkoła Filialna w Rankowskim

  17. Bartosz Łacińśki

  18. Wojciech Gaj

  19. Marcela Gajewska – Publiczne Przedszkole w Urzędowie filia Rankowskie – 1 miejsce

  20. Nikola Szczepańska

  21. Karolina Jackowicz – Publiczne Przedszkole w Urzędowie filia Moniaki

  22. Bartosz Piróg – Publiczne Przedszkole w Księżomierzy

  23. Gabriela Bańka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Liśniku Dużym

  24. Julia Januszek

  25. Kamil Kędzierski

  26. Szymon Kosidło – Niepubliczne Przedszkole Gwiazdeczka w Kraśniku

  27. Tymoteusz Turski

  28. Tulisa Kołtun

  29. Hanna Czelej - Niepubliczne Przedszkole Gwiazdeczka 2 w Urzędowie

  30. Bartosz Ul - Niepubliczne Przedszkole Gwiazdeczka 3 w Kraśniku

  31. Jana Rak

  32. Marcel Pyzik

  33. Julia Bąk

  34. Zuzanna Kozik – Szkoła Podstawowa w Studziankach ZBIOROWA!!

  35. Natalia Witkowska

  36. Natalia Jasik

  37. Łukasz Baran

  38. Alan Szczepaniak – Zespół Szkół w Szastarce

  39. Antoni Wiechnik – 2 miejsce

  40. Maksymilian Chruściel

  41. Franciszek Putkowski – Przedszkole Miejskie nr 4 w Kraśniku

  42. Szymon Stefanek

  43. Karolina Kret

  44. Marek Staszowski – Przedszkole Miejskie nr 2 w Kraśniku

  45. Kinga Chruściel

  46. Laura Sadowska

  47. Zuzanna Adamska – Przedszkole Miejskie nr 6 w Kraśniku

  48. Paweł Wilczopolski – Niepubliczne Przedszkole Dawid i Jula – 3 miejsce

  49. Szymon Łazarz

  50. Daria Hałabiś

  51. Oliwia Woś – Oddział Przedszkolny w Blinowie

  52. Lena Drozd

  53. Katarzyna Janik

  54. Marta Różyńska – Przedszkole Miejskie nr 1 Słoneczny Promyk

  55. Roksana Stępień

  56. Stanisław Zimny – Oddział 0 Szkoła Podstawowa w Rudniku Szlacheckim

  57. Kornelia Chmielik

  58. Aleksander Rachwał

  59. Cezary Żuchnik – Oddział 0 Szkoła Podstawowa w Leszczynie

  60. Bartosz Rozesłaniec – Przedszkole Niepubliczne Huta Józefów

  61. Wiktor Wieleba

  62. Kamila Kasperek – O/0 Szkoła Podstawowa w Wilkołazie

  63. Franciszek Majewski

  64. Jagoda Chmielik

  65. Szymon Pietura – Przedszkole Miejskie nr 7 w Kransiku

  66. Jakub Włodyka

  67. Maja Szewc i Emilia Piróg – Odział Przedszkolny w Mniszku

  68. Zuzanna Mochol – Szkoła Podstawowa w Kosinie O/0

  69. Aleksandra Janiec – Przedszkole Miejskie nr 5 w Kraśniku

  70. Szymon Ćwik

  71. Alicja Kapusta

  72. Szymon Filipczak – Publiczne Przedszkole w Gościeradowie

  73. Wojciech Skorupa

  74. Filip Bącal

 

 

Kategoria: I-III
  1. Aleksandra Czarnota – Szkoła Filialna w Bęczynie

  2. Nikola Jurak

  3. Julia Syroka

  4. Oliwia Krasińska – Szkoła Podstawowa w Skorczycach

  5. Kamil Góra

  6. Wiktoria Drozd

  7. Kacper Chołody – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczecynie

  8. Marta Ziółkowka – Szkoła Filialna w Urzędowie Rankowskie

  9. Iga Rybaczuk

  10. Przemysław Dzikowski

  11. Maria Maciążek – Zespół Szkół w Księżomierzy

  12. Kasandra Mikita

  13. Julia Szatkowska

  14. Maksymilian Bielak – Szkoła Podstawowa w Marianówce

  15. Marlena Przybycień

  16. Łukasz Giza

  17. Daniel Kamieniarz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

  18. Cezary Szydlak

  19. Krzysztof Szynkowski

  20. Jagoda Majewska – Szkoła Podstawowa w Ostrowie

  21. Jakub Wnuczek – 2 miejsce

  22. Julia Wnuk

  23. Kondracki Krystian – Publiczna Szkoła Podstawowa w Liśniku Dużym

  24. Lena Murdzyńśka

  25. Grzegorz Kędzierski

  26. Mikołaj Biernat – SP nr 2 przy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olbięcinie

  27. Agata Pastucha – 1 miejsce

  28. Oskar Zieliński

  29. Ewa Piekarz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku

  30. Zofia Kudła

  31. Joanna Kowalik

  32. Ernest Iżycki – Zespół Placówek Oświatowych nr 1

  33. Nadia Łukasiewicz

  34. Wiktoria Garbacz

  35. Michał Kot – Szkoła Podstawowa w Woli Trzydnickiej

  36. Alicja Olszowy

  37. Lena Pikuła

  38. Alicja Baran – Szkoła Podstawowa w Blinowie

  39. Natalia Sowa

  40. Michał Szabat

  41. Kinga Chmiel

  42. Amelia Jakubaszek

  43. Aleksandra Marzec – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku

  44. Aleksandra Grabczak

  45. Gabriel Wilczyński

  46. Amelia Pawłowska

  47. Kacper Rudnicki

  48. Natalia Pilniak – Zespół Placówek Oświatowych w Gościeradowie

  49. Mateusz Tomczyk

  50. Mateusz Malec

  51. Maciej Zając – Szkoła Podstawowa w Studziankach

  52. Izabela Gnat

  53. Szymon Latos – Szkoła Podstawowa w Rudniku Szlacheckim

  54. Martyna Zrubek

  55. Jakub Dziurda

  56. Rozalia Staniec – Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Józefów

  57. Joanna Łukasik

  58. Patrycja Zając

  59. Magdalena Dziurda – Szkoła Podstawowa w Kowalinie

  60. Barbara Nagajek – Szkoła Podstawowa w Wilkołazie

  61. Zofia Dymitrak

  62. Natalia Ambrożkiewicz – 3 miejsce

  63. Kacper Sygacz – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kraśniku

  64. Martyna Pietroń – Szkoła Podstawowa w Świeciechowie

  65. Sylwia Struzik

  66. Patryk Wiatrowski

  67. Aleksandra Rębiś – Szkoła Podstawowa w Zakrzówku

  68. Łukasz Plizga

  69. Monika Kloc

  70. Krystian Mikulski – Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku

  71. Ilona Drwal – Szkoła Podstawowa w Mniszku

  72. Rafał Galant

  73. Antonina Jedlińska

  74. Katarzyna Wcisło

  75. Marcel Stępień – Szkoła Podstawowa w Kosinie

  76. Amelia Stąporowska

 

 

Kategoria: IV-VII
  1. Antonina Pyc – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kraśniku

  2. Bartosz Skrzypiec

  3. Wiktoria Frydryczak

  4. Ilona Kozioł – Szkoła Podstawowa w Bobach Kolonii

  5. Marlena Niewielska

  6. Szymon Oszust

  7. Dominika Dobrzyńska – Szkoła Podstawowa w Moniakach

  8. Matylda Jackowska – 3 miejsce

  9. Jakub Telman

  10. Daniel Aleksandrowicz – Szkoła Podstawowa w Skorczycach

  11. Anna Jackowska

  12. Mateusz Kuśmiesz – Szkoła Podstawowa w Księżomierzy

  13. Filip Kopeć

  14. Mateusz Jocek

  15. Mateusz Wronka – Szkoła Podstawowa w Marianówce

  16. Marianna Balińska

  17. Marlena Bartoszcze

  18. Krystian Iskra – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

  19. Julia Szynkowska

  20. Paweł Drozda – Szkoła Podstawowa w Ostrowie

  21. Aleksandra Giełbuda – Publiczna Szkoła Podstawowa w Liśniku Dużym

  22. Ania Przywara

  23. Paweł Bąk

  24. Anna Wójcik – SP Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olbięcinie

  25. Bartosz Sulowski

  26. Ilona Żuraw – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku

  27. Wiktoria Gil

  28. Weronika Stefanek

  29. Barbara Grabka – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku

  30. Klaudia Wójcicka

  31. Annalena Schwartz

  32. Laura Lodowska – Szkoła Podstawowa w Polichnie

  33. Martyna Butryn

  34. Samanta Machulak

  35. Natalia Lewandowska

  36. Aleksandra Kasica

  37. Patrycja Lewandowska

  38. Magdalena Groszek – Szkoła Podstawowa w Blinowie

  39. Patrycja Lenart

  40. Paulina Sowa – 2 miejsce

  41. Julia Żyłka – Szkoła Podstawowa w Stróży

  42. Karina Wołoszyn

  43. Piotr Michalczak

  44. Michał Tomczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gościeradowie

  45. Patrycja Banaszek

  46. Katarzyna Tomczyk

  47. Martyna Tryka

  48. Martyna Łapińska – Szkoła Podstawowa w Studziankach

  49. Sylwia Gnat

  50. Oliwia Łukasik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

  51. Julia Latosz – Szkoła Podstawowa w Rudniku Szlacheckim

  52. Marlena Baca

  53. Dominika Majchrowska – Szkoła Podstawowa w Leszczynie

  54. Nikola Aleksandrowicz

  55. Julia Wielgus

  56. Julia Najs – Szkoła Podstawowa w Hucie Józefów

  57. Magdalena Szymona – Szkoła Podstawowa w Kowalinie

  58. Klaudia Szewc

  59. Julia Kowalska

  60. Magdalena Pizoń – Szkoła Podstawowa w Wilkołazie

  61. Patrycja Zięba

  62. Aleksandra Kuchno

  63. Tobiasz Młynarczyk – Szkoła Podstawowa w Świeciechowie

  64. Edyta Struzik

  65. Krystian Kowalski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kraśniku

  66. Martyna Balawender – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku

  67. Renata Paluch – Szkoła Podstawowa w Kosinie

  68. Patrycja Cebula

  69. Milena Ścibura

  70. Miron Skrok – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku

  71. Amelia Łukasik

  72. Oliwier Kulig – 1 miejsce

  73. Paulina Oleszko – Publiczna Szkoła Podstawowa w Annopolu

 

 
Kategoria: młodzież gimnazjalna i pondgimnazjalna
  1. Hubert Sagan – Szkoła Podstawowa w Skorczycach

  2. Bartosz Sikora – Publiczna Szkoła Podstawowa w Annopolu

  3. Milena Wojewoda – Zespół Szkół w Księżomierzy

  4. Amelia Wójcik

  5. Maksymilian Czuba

  6. Weronika Pietrzyk – Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku

  7. Agnieszka Bator – Gimnazjum w Trzydniku Dużym

  8. Klaudia Rychlicka

  9. Julia Szabat

  10. Julia Krzysztoń – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olbięcinie

  11. Monika Sokół

  12. Mateusz Skorupa

  13. Magdalena Matusik

  14. Paulina Matusik

  15. Mateusz Kiszka – Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy ZSz nr 4 w Kraśniku – 2 miejsce

  16. Kacper Gierłach – Gimnazjum w Polichnie

  17. Julia Pietura

  18. Klaudia Mroczek

  19. Klaudia Michalska – Publiczne Gimnazjum w Stróży

  20. Elżbieta Ziółkowska

  21. Katarzyna Piwowarska – Gimnazjum w Wilkołazie – 1 miejsce

  22. Aleksandra Sumera

  23. Dominika Pelak

  24. Karolina Milanowska – Zespół Szkół w Zakrzówku

  25. Radosław Ozimek

  26. Alicja Góźdź

  27. Natalia Gryta – Szkoła Podstawowa w Sulowie

  28. Marlena Pawłaszek

  29. Kamil Nowak – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku

  30. Kamil Kowalczyk

  31. Weronika Ciepła

  32. Laura Piejak – ZPO nr 2 w Kraśniku

  33. Karolina Kozak

  34. Karolina Pietras – 3 miejsce

  35. Bartłomiej Pyzik – Zespół Szkół nr 4

  36. Wojciech Lipiński

  37. Patrycja Pastuszko – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Urzędowie