Pierwszaki w "Piątce" przyjęci w poczet uczniów. FOTO

Edukacja
Czcionka

Jesteście w szkole dwa i pół miesiąca, a już tyle umiecie. Mówiła do uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej Nr 5 wiceburmistrz Marzena Pomykalska. A co umieją pokazały m.in. podczas uroczystości ślubowania, które w czwartkowe popołudnie odbyło się w szkole.

Oryginalny program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie pierwszych klas  (Anna Kuśmierz, Halina Machajska i Bożena Kapica) w sporej części poświęcony był Polsce jako naszej wspólnej ojczyźnie. Uczniowie starszych klas uczyli natomiast mniejszych kolegów i koleżanki co znaczy m.in. sztandar, patron szkoły.

Po ślubowaniu i pasowaniu przez panią dyrektor uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i praktyczne odblaski.

- Bardzo nam się wasz występ podobał. Wasza szkoła to szkoła na co najmniej "Piątkę", więc życzę wam, żebyście byli uczniami na minimum piątkę, a nawet szóstkę - mówiła do świeżo upieczonych uczniów wiceburmistrz Marzena Pomykalska - Gratuluję Państwu dzieci i wyboru szkoły. To dobra placówka i mam nadzieję, że będziecie Państwo zadowoleni - powiedziała do rodziców.

- Przyłączam się do życzeń dla Was. Byłem już wiele razy na ślubowaniach, ale dziś po raz pierwszy w czasie hymnu ciarki przeszły mi po plecach - mówił przewodniczący Rady Rodziców Mariusz Albin.

Życzenia i gratulacje dla pełnoprawnych już uczniów i ich rodziców złożyła także dyrektor szkoły Barbara Grasińska-Ciereszko. Z prezentami przyszły także dyrektorki pobliskich miejskich przedszkoli, do których jeszcze niedawno chodziły dzieci z pierwszych klas.

Foto relację ze ślubowania można obejrzeć na naszej stronie.