11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w klasach młodszych PSP2

Edukacja
Czcionka

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz świetlicowych uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku. W naszej świetlicy 14 listopada odbyła się ,,Lekcja Patriotyzmu,” która była ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

W uroczystej lekcji, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Grzegorz Pacek, osobą przebraną za Polskę była Edyta Baran, a babcią - Dorota Rajzyngier, a narratorami byli Wioletta Drumlak i Patrycja Rycerz. Scenariusz wraz z prezentacją multimedialną oraz występ uczniów i rodziców przygotowała Anna Bartnik, za dekorację odpowiedzialny był Krzysztofa Stec, a kotyliony i biało - czerwone chorągiewki Magdalena Maj.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Iwona Margoła podziękowała nauczycielom, rodzicom i uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii oraz patriotyzmu.