Uczniowie klas mundurowych z kraśnickiej Trójki gościli w dęblińskiej Szkole Orląt

Edukacja
Czcionka

Prezentacja oferty edukacyjnej, pokazy sprzętu szkoleniowego oraz bezzałogowych statków powietrznych – to tylko niektóre atrakcje, z jakimi mieli do czynienia uczniowie klas mundurowych ZS nr 3 w Kraśniku podczas zwiedzania dęblińskiej Szkoły Orląt.

We wtorek 28 listopada w Wyższej Szkole Sił Powietrznych w Dęblinie odbyły się dni otwarte zorganizowane w ramach Dnia Podchorążego. Uczestniczyli w nich między innymi uczniowie klas II a i III a technikum oraz II b liceum „mundurówki” z kraśnickiej Trójki.

 

Zwiedzający mogli się zapoznać z ofertą kierunków kształcenia, poza tym przygotowano dla nich wyselekcjonowany program zwiedzania. Wśród atrakcji znalazły się m.in. symulatory lotu PZL 130 Orlik, TS-11 Iskra, F-16, a także urządzenie treningowe do nauki katapultowania i trenażer skoków spadochronowych, które można było przetestować. Odwiedzający mogli również obejrzeć statki powietrzne będące na wyposażeniu WSOSP.

 

 

W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych kształcą się studenci wojskowi i cywilni. Uczelnia oferuje 5 kierunków studiów: Lotnictwo i Kosmonautykę, Nawigację, Bezpieczeństwo Narodowe, Logistykę i Transport (nowy kierunek). Dni Otwarte skierowane były zarówno dla kandydatów na studia wojskowe jak i cywilne, ale również dla miłośników Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

 

 

Uczniów Trójki, którzy uczestniczyli w wycieczce, na pewno można zaliczyć do miłośników, ale być może wśród nich są również kandydaci na studentów dęblińskiej szkoły. W każdym razie mają trochę czasu na podjęcie decyzji, bo do matury jeszcze przynajmniej półtora roku.