Zatańcz ze mną, czyli zabawa i integracja w kraśnickim Zespole Szkół Specjalnych. Foto

Edukacja
Czcionka

W rytm piosenek „Miłość w Zakopanem”, „Przez twe oczy zielone”, „Despacito” oraz wielu innych muzycznych hitów bawili się wczoraj uczestnicy Integracyjnego Balu Karnawałowego „Zatańcz ze mną”, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku. Tym razem z zaproszenia do wspólnej zabawy i integracji z uczniami i absolwentami placówki skorzystały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Annopolu.

Imprezę otworzyli dyrektor szkoły Anna Stolarska i kierownik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Kraśniku Zbigniew Leziak. Po krótkim przywitaniu i słodkim, cukierkowym poczęstunku przyszedł czas na zabawę. Rytmy do tańca serwował dj Struś. Radości było oczywiście co niemiara.

 

 

Bal to tylko jedna z wielu imprez towarzyszących działalności Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku. W ciągu roku oprócz normalnej szkolnej pracy dzieje się tu bardzo wiele.

- Nasze dzieciaki bardzo lubią się bawić. Dla nich takie imprezy integracyjne, na które przyjeżdżają goście ze szkół masowych, to także doskonała forma rewalidacji, rehabilitacji. Bardzo zależy nam na tym, by integrować się z lokalnym środowiskiem. Nawiązujemy współpracę ze szkołami w całym powiecie, a nawet poza nim – mówi Anna Stolarska, dyrektor szkoły.

 

 

W ramach kraśnickiego Zespołu Szkół Specjalnych funkcjonuje 13 szkolnych oddziałów oraz 2 zespoły rewalidacyjno-wychowawcze dla uczestników z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Uczęszcza do nich w sumie 78 uczniów. Kształcenie odbywa się tu na wszystkich poziomach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy.

- Oprócz zajęć typowo dydaktycznych, edukacyjnych mamy też szereg zajęć rehabilitacyjnych: dogoterapię, hipoterapię, rehabilitację na basenie. Organizujemy także wyjazdy do teatru, na łyżwy, wycieczki. Każde dziecko ma dostosowany do swoich potrzeb indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny – dodaje dyrektor Stolarska.

 

Zdjęcia z balu integracyjnego można obejrzeć tutaj.