W kraśnickich szkołach powiatowych pojawiły się strefy chilloutu

Aktualności
Czcionka

Stoliki, taborety, miękkie poduchy, pufy – w takich warunkach podczas przerw między lekcjami mogą wypoczywać uczniowie kraśnickich szkół powiatowych. Po feriach zimowych w placówkach na młodzież czekały tzw. strefy chilloutu.

Wydatki związane z powstaniem takich miejsc pokryło Starostwo Powiatowe. Był to koszt 36 tys. zł. Strefy zostały oddane do użytku po feriach zimowych w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2 i Zespole Szkół nr 3.

- Pomysł pojawił się w trakcie ubiegłorocznych spotkań starosty Andrzeja Maja z uczniami szkół średnich prowadzonych przez Powiat Kraśnicki. Część uczniów dojeżdża do szkół w Kraśniku z innych miejscowości i spędza tu czas nie tylko na zajęciach lekcyjnych. Aby młodzież mogła w bardziej komfortowych warunkach przebywać w szkole, w przerwach między lekcjami i w czasie wolnym od nauki, postanowiono stworzyć tzw. strefy chilloutu – informuje Daniel Niedziałek ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

 

 

W strefach znalazły się m.in. wygodne fotele i pufy. Młodzież ma tam również dostęp do darmowego wi fi i możliwość podładowania telefonów komórkowych.

- Przeznaczamy dodatkowe środki na polepszenie warunków, w jakich uczą się i spędzają wolny czas uczniowie naszych szkół – mówi starosta Andrzej Maj. - Dotyczy to także placówek działających w innych miejscowościach powiatu. Nie muszą to być strefy chilloutu. Każda szkoła ma swoje własne potrzeby – dodaje starosta.

 

Na zdjęciach strefy chilloutu w Zespole Szkół nr 3. foto Marek Kulpa