Oskarowa gala PSP 5 specjalnie dla mam

Edukacja
Czcionka

Nie trzeba znaleźć się w Hollywood, by uczestniczyć w oskarowej gali, o czym przekonały się 24 maja mamy uczniów klas I-III podczas koncertu swoich pociech w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji. Okazją do wspólnego świętowania był Dzień Matki.

Impreza, podczas której dzieci pięknymi występami wyrażają mamom miłość i dziękują za trud wychowawczy, jest organizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 od 18 lat. Każdego roku ma ona inny motyw przewodni, jak np. wspólna podróż dookoła świata, czy wspominanie ulubionych bajek lub zabaw z dzieciństwa. W tym roku dzieci przyznawały mamom Oskary m.in. za dobroć, miłość, elegancję. I choć prowadzącymi galę nie były hollywoodzkie gwiazdy, ale wdzięczni i wzbudzający sympatię trzecioklasiści, wcale nie umniejszyło to rangi przyznawanych nagród.

 

 

Mamy obejrzały wspaniałe widowisko, podczas którego każda klasa zaprezentowała taniec, piosenkę lub wiersz. Kolorowe stroje i wielkie zaangażowanie występujących sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż szczere, wyrażone prostymi słowami i gestami, życzenia dziecka.

 

 

Uczniowie przyznali Oskara także pani dyrektor, która jest mamą wszystkich uczniów w ich drugim domu – szkole i dba o to, by czuli się tu bardzo dobrze.

Na zakończenie imprezy życzenia mamom i gratulacje artystom złożyli: I zastępca burmistrza Marzena Pomykalska, dyrektor szkoły Barbara Grasińska-Ciereszko oraz przewodniczący rady rodziców Mariusz Albin.

 

 

foto SP 5