Wirtualny Dzień Patrona w SP6 Kraśnik

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czasy mamy takie, że uczniowie i nauczyciele swoją prace wykonują siedząc głównie w domach. Właśnie dziś, w dzień urodzin św. Jana Pawła II społeczność Szkoły Podstawowej Nr 6 obchodzi święto swojego patrona. Szkoła zorganizowała więc wirtualne obchody swojego święta.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Takie motto przyświeca społeczności Szkoły Podstawowej nr 6   im. Jana Pawła II w Kraśniku, szczególnie w czasach, w jakich się teraz znaleźliśmy - piszą przedstawiciele szkoły.

W poniedziałek 18 maja 2020 r. odbywa się w SP6 wirtualny Dzień Patrona. Wydarzenie to zostało poprzedzone przedsięwzięciami przypominającymi sylwetkę Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klas najmłodszych wykonywali prace plastyczne, starsi tworzyli plakaty - motywce zawierające jakże aktualne słowa papieża Polaka.

Wśród wychowanków SP 6 znaleźli się też tacy, którzy zaprezentowali talenty muzyczne. Dzieła te zostały wykorzystane do stworzenia filmu łączącego przeszłość ze współczesnością, ukazującego niegasnącą aktualność wartości przekazanych przez Jana Pawła II - informuje szkoła.

Organizatorzy obchodów Dnia Patrona przygotowali również bank wiedzy o JPII, zestaw ciekawych linków odwołujących się do naszego papieża. Wszystkie materiały zostały udostępnione na stronie internetowej oraz szkolnym profilu na FB. Zachęcamy do świętowania obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II z “Szóstką”.