Na narty!

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:11777 left}Dwie najbardziej popularne dyscypliny sportowe w ostatnich dniach w naszym kraju to skoki narciarskie i łyżwiarstwo szybkie. A to za sprawą zimowych igrzysk w Soczi i naszych narodowych sukcesów. Nasz dzisiejszy wspominkowy artykuł traktować więc będzie o narciarstwie (o łyżwach i kraśnickim lodowisku pisaliśmy dwa tygodnie temu). A więc zapraszamy na narty!

 

Narciarstwo cieszyło się kiedyś wśród kraśniczan sporym zainteresowaniem. Jeżdżono głównie na okolicznych górkach. Swego czasu na Podlesiu był nawet wyciąg narciarski. Kraśniczanie jeździli też - jak nas poinformowali starsi mieszkańcy Kraśnika - m.in. do Batorza. Odbywały się nawet rajdy na nartach w te okolice.

To prawdopodobnie z tej miejscowości pochodzi część zdjęć z naszej dzisiejszej galerii. Druga część zdjęć pochodzi oczywiście z okolic Słonecznej Polany i górki saneczkowej (zdjęcia najprawdopodobniej zrobiono w 1977 roku). Jak widać kraśniczanie w tamtych czasach startowali także w amatorskich biegach narciarskich oraganizowanych przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Patrząc na zdjęcia widać, że nie wszyscy mają biegówki, ale przecież nie sprzęt się liczy. Zapraszamy do naszej galerii.