Bieg, msza, przemarsz ulicami miasta, apel poległych i konkurs historyczny ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Historia
Czcionka

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji w najbliższych dniach w Kraśniku odbędzie się kilka wydarzeń. Pierwsze, Bieg Tropem Wilczym, już w niedzielę 26 lutego.

Chęć udziału w biegu zgłosiło kilkaset osób. Zainteresowani do wyboru podczas zgłoszeń mieli dwa dystanse: 1963 metrów - będący nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka "Lalka", który został zamordowany w 1963 roku, oraz 5 km. Bieg odbędzie się, podobnie jak w poprzednich latach, w Parku im. Jana Pawła II w starej dzielnicy Kraśnika. Początek od godziny 12:00. Uczestnicy biegu pakiety startowe będą mogli odbierać w niedzielę od godziny 10.00 do godz. 11.00 w Biurze Zawodów.


Zobacz też:

Pobiegli Tropem Wilczym. FOTO


Na wtorek 28 lutego na godz 17:00 zaplanowana jest natomiast uroczysta msza święta w kościele pw. Ducha Świętego. Po niej odbędzie się przemarszu szlakiem miejsc pamięci związanych z podziemiem niepodległościowym, a pod Krzyż Katyński na cmentarzu parafialnym apel poległych.

Ostatnim punktem miejskich obchodów będzie finał konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci” organizowanego przez Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów.