Dr Szulc o historii trójkątnego ronda

Historia
Czcionka

Wielu osobom wydawało się, że o historii Kraśnika wiadomo już sporo. To co zaprezentował w ostatnim czasie kraśnicki historyk dr Dominik Szulc na temat ronda pomiędzy ul. Mostową, Narutowicza i Struga pokazało, że przeszłość naszego miasta skrywa jeszcze wiele tajemnic.

Prelekcje, jakie wygłosił w bibliotece w dzielnicy fabrycznej oraz w miniony piątek w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Pomoc", pokazały, że wspomniane rondo ma ponad 180-letnią historię i od wielu lat ma praktycznie niezmieniony kształt trójkąta. Dr Szulc opowiedział także o budynkach, które miały się pojawić, pojawiały się, a niektóre jeszcze stoją na tym terenie. Piszemy "jeszcze", bo planowana rewitalizacja Kraśnika ma w założeniu ich wyburzenie.

 

 

Zebrani w piątkowy wieczór w ODK SM Pomoc mieszkańcy pytali, czy można jeszcze coś zrobić, by ocalić budynek w którym przed II wojną światową urzędowały władze miasta, a po wojnie swoją siedzibę miały straż pożarna, Kraśnicki Ośrodek Kultury i Kino "Pola". Odpowiedź na to pytanie jednoznacznie nie padła. Pewnie poznamy ją gdy tylko władze miasta przystąpią do tej części projektu.

Tych, którzy nie mogli być na spotkaniach z dr Szulcem zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć z tego, które odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury.

 

 

 

Co ważne było to pierwsze, ale wiele wskazuje na to, że nie ostatnie ze spotkań z doktorem Dominikiem Szulcem i lokalną historią w ODK SM "Pomoc" pod hasłem "(Nie)znany Kraśnik". Historyk i placówka już myślą o kolejnych prelekcjach. Będziemy je oczywiście zapowiadać na naszym portalu.