Ogłoszenie

Konkursu "Z kart historii Ziemi Kraśnickiej" rozstrzygnięty

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek 14 maja miało miejsce podsumowanie trzeciej edycji konkursu "Z kart historii Ziemi Kraśnickiej". Wzięło w nim 57 uczniów z 6 kraśnickich podstawówek.

Konkurs organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik Wojciecha Wilka odbył się po raz trzeci. Był przeznaczony dla klas VI-VIII szkół podstawowych. Jego formuła jest taka, że co miesiąc na stronie internetowej konkursu pojawiały się trzy pytania układane przez jego organizatorów. Uczniowie, którzy zgłosili się do niego opracowywali swoje odpowiedzi i wysyłali na adres e-mail. Pytania były tak przygotowywane, by na niektóre z nich trzeba było sięgnąć do kilku źródeł by poprawnie na nie odpowiedzieć.

- Cieszy rosnąca liczba szkół oraz uczniów, którzy co roku w większej liczbie przystępują do konkursu. Oznacza to, że zainteresowanie lokalną historią ciągle rośnie. I to nas bardzo cieszy - mówią organizatorzy.

Wśród tych, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania, w każdej ze szkół metodą losowania wybrano laureatów konkursu, którzy otrzymali nagrody.

W poszczególnych szkołach wyróżnionymi zostali:

SP 1 - Aleksandra Chrzanowska

SP 2 - Karolina Nawrocka

SP 4 - Igor Hatłas

SP 5 - Zuzanna Trukan

SP 6 - Natalia Bernat

Szkoła Społeczna - Elena Wywiórka

Wszyscy uczestnicy natomiast dostaną pamiątkowe dyplomy.

W piątek przedstawiciele organizatorów przekazali je na ręce dyrektorów części placówek. Fotorelację z zakończenie konkursu możecie zobaczyć na naszej stronie.

A organizatorami konkursu są: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku, Bractwo ks. Stanisława Zielińskiego,  Archiwum Państwowe w Lublinie- Oddział w Kraśniku, Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku, Kraśnickie Towarzystwo Regionalne, Światowy Związek Żołnierzy A.K. – Oddział w Kraśniku.

Najnowsze ogłoszenia