21.12.2014
Kontakt z redakcją
Ustaw jako stronę domową
RSS

FŁT S.A. Ponad 7700 byłych i obecnych pracowników dostanie akcje

Słowa kluczowe: akcje | ARP | FŁT | pracownicy | Skarb Państwa

FLT_ludzie_GRJ_1777Stanie się to w związku z przekazaniem Agencji Restrukturyzacji Przemysłu udziałów jakie w kraśnickiej Fabryce Łożysk Tocznych posiadał Skarb Państwa. W myśl ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji teraz akcje o wartości ponad 7,8 mln złotych trafią do ludzi. O sprawie tej piszą w najnowszym wydaniu, które od dzisiaj w sprzedaży, Głos Gazeta Powiatowa i Goniec Gazeta Powiatowa.

Jak w nich czytamy obowiązujące przepisy mówią w uproszeniu, że w momencie udostępnienia pierwszych akcji przedsiębiorstwa, które w przeszłości zostało przekształcone w spółkę Skarbu Państwa, a więc skomercjalizowane, zewnętrznemu podmiotowi, część akcji ma trafić do osób, które w chwili przekształcania przedsiębiorstwa pracowały w nim i wyraziły wówczas wolę nabycia jego akcji. W naszym przypadku zapisy tej ustawy „wchodzą w życie” w związku w wniesieniem przez Skarb Państwa akcji spółki Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik na podwyższenie kapitału zakładowego Agencji Rozwoju Przemysłu. Nastąpiło to w dniu 23 lutego tego roku.

Wiesław Wołoszyn, dyrektor pracowniczy i administracyjny FŁT Kraśnik S.A.: Dla ustalenia tego komu przysługują akcje, szczególnie istotna jest chwila komercjalizacji naszego zakładu. Miała ona miejsce 2 stycznia 1995 roku.

Odpowiedzi na pytania komu przysługują akcje, od czego zależy ile akcji trafi do poszczególnych osób i kiedy ewentualnie będzie można je spieniężyć znaleźć można w aktualnych papierowych wydaniach Głosu Gazety Powiatowej i Gońca Gazety Powiatowej.

Listę osób uprawnionych do bezpłatnego nabycia akcji można znaleźć tutaj.

Odsłon: 9805   Dodaj do 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz, zarejestruj się jeśli jeszcze nie masz konta

busy

Reklama

dalkia_zuzel

Bądź z nami na facebooku

Home Gospodarka FŁT S.A. Ponad 7700 byłych i obecnych pracowników dostanie akcje