Ogłoszenie

Księgi trafią do komputerów

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

pracownia_archiwum1
Sprzęt w pracowni digitalizacji już gotowy do pracy
Takie plany ma kraśnicki Oddział Archiwum Państwowego, który dziś otwiera pracownię digitalizacji. Dzięki wyposażeniu jej w odpowiedni sprzęt w tym roku uda się zeskanować i udostępnić sporą część akt miasta Kraśnika.

 

Digitalizacja to nic innego jak tworzenie cyfrowych kopii akt, dokumentów, zdjęć. Do kraśnickiego archiwum już trafił odpowiedni sprzęt ? m.in. profesjonalny skaner obsługujący formaty do A2. To on, wraz z odpowiednim oprogramowaniem jest ?sercem? pracowni digitalizacji.

Kraśnickie Archiwum ma już plan tego, co zostanie ucyfrowione. Jak powiedział nam kierownik kraśnickiego Oddziału, będą to akta miasta Kraśnika.

Sporo ciekawych dokumentów i akt dotyczących Kraśnika (m.in. plany budowy ratusza, które niestety nie zostały wcielone w życie) można znaleźć na stronie http://www.szukajwarchiwach.pl.

Więcej o cyfrowych planach kraśnickich archiwistów oraz o samej digitalizacji będzie się można dowiedzieć na otwarciu pracowni, które odbędzie się dziś o godz. 11.00 w siedzibie Archiwom przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2. Spotkanie to organizowane jest pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik.