4 medale zawodników kraśnickiej Fali w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Pływaniu

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W pierwszy kwietniowy weekend (2-3.04) na krytej pływalni Aqua Lublin odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat w Pływaniu. Była to I runda tych zawodów rozgrywana w całej Polsce w systemie korespondencyjnym. Takie same zawody odbędą się jeszcze w 13 innych miastach Polski. Zawodnicy UKP „Fala” wywalczyli w tej imprezie 4 medale, a kilka razy plasowali się tuż za podium.

W Lublinie wystartowało ok. 150 zawodników z 16 klubów, a w całej Polsce na starcie stanęło ok. 3,5 tys. zawodników 12 i 13-letnich – jako, że jest to najważniejsza impreza w roku dla tych kategorii wiekowych. Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisał się 13-letni Maksymilian Swintozelski, który zdobył srebrny medal na 400m st. dowolnym, a na 100m st. dowolnym był trzeci. W tej kategorii wiekowej na podium stanęli także: Maja Machulak (III miejsce na 100m st. motylkowym) i Piotr Borsuk (III miejsce na 100m st. grzbietowym).

Tuż za podium w startach indywidualnych meldowali się: Aleksandra Kurzyna (V miejsce na 100m st. motylkowym), Julia Mazur (V miejsce na 200m st. klasycznym) i Patryk Kasperski (VI miejsce na 100m st. grzbietowym). IV miejsce zajęła także sztafeta 4x50 st. dowolnym w składzie: M. Swintozelski, M. Machulak, P. Kasperski i P. Borsuk.

Wśród 12-latków na wyróżnienie zasłużyli: Oskar Miazga, który dość niespodziewanie zajął IV miejsce na 400m st. dowolnym, Aleksander Wietrzyk (V miejsce na 200m st. klasycznym i VI miejsce na 200m st. grzbietowym) oraz Magdalena Toporowska (dwukrotnie VI miejsce na 100 i 200m st. klasycznym).

W najważniejszej klasyfikacji drużynowej UKP „Fala” zajęła III miejsce wśród młodzików 13 lat i IV miejsce wśród młodzików 12-letnich. 

Teraz nastąpi podsumowanie rywalizacji Drużynowych Mistrzostw Młodzików po I rundzie w całej Polsce. A latem (12-latki w dniach 11-12 czerwca w Zamościu, a 13 latki 18-19 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim) rozegrana zostanie II runda tej imprezy.