O tym, że jurorzy II edycji konkursu „Dzieci śpiewają bluesa” byli właściwymi osobami na swoich miejscach, a sam konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, nie mieliśmy oczywiście wątpliwości. Mamy jednak tego dodatkowe potwierdzenie. Wokalistka, która przed kilkoma dniami w kraśnickim konkursie zwyciężyła w kategorii 10-12 lat, znalazła się także wśród 10 młodych artystów, którzy zostali zaproszeni do udziału w koncercie finałowym krajowych eliminacji Eurowizji Junior.

W najbliższą sobotę (16 września) w Kraśniku odbędzie się, zapowiadana na naszym portalu już od pewnego czasu, impreza z okazji Polskiego Dnia Bluesa. Jedną z jej elementów będzie II Edycja Konkursu „Dzieci Śpiewają Bluesa”. Wiemy kto został zaproszony do udziału w konkursowych prezentacjach.

Po raz siódmy w gminie Gościeradów, a po raz trzeci w „pięknych okolicznościach przyrody”, czyli przy pomniku przyrody Źródliska Łany, odbyły się na naszym terenie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem impreza miała międzynarodowy charakter, bo udział wzięła w nich delegacja zaprzyjaźnionego z Gościeradowem węgierskiego miasta Foldes.

Więcej artykułów…