• Appia

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zostało beneficjentem programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne Narodowego Centrum Kultury. Uznanie w oczach członków zespołu sterującego znalazło zadanie Uwolnić Dom Kultury!, którego realizacja otworzy nową erę w życiu kulturalnym Kraśnika – wzmocni rolę domu kultury jako miejsca otwartego i uwolni go ze skostniałych struktur i sposobów działania.

Lublista to lista przebojów emitowana na antenie Radia Lublin, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Bardzo dobrze radzi sobie na niej zespół Canion. Kolejna piosenka kraśnickiej grupy zawędrowała właśnie na jej szczyt.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas związany z kolędowaniem, a wielu z nas uwielbia kolędy. Lubimy je słuchać, ale również śpiewać. Przedwczoraj takie wspólne noworoczne kolędowanie odbyło się przy Szopce Bożonarodzeniowej na Rynku w Urzędowie. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody Noworoczny Koncert Kolęd zgromadził sporą grupę mieszkańców Urzędowa i nie tylko.

Więcej artykułów…