Ogłoszenie

Dofinansują wydanie płyty zespołu Pawkin, będzie reaktywacja festiwalu Kraśnik Blues Meeting

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

pawkin_BUB_4242
Premiera płyty grupy Pawkin już w marcu. foto PB
Miasto Kraśnik chce się promować poprzez kulturę. Urząd Miasta zaangażował się w wydanie płyty zespołu PAWKIN. Jej premiera zaplanowana jest na marzec tego roku. W planach jest także reaktywacja cenionego kiedyś na polskim rynku muzycznym festiwalu Kraśnik Blues Meeting.

 

- Pawkin ma za sobą niezaprzeczalny sukces, jakim był występ w półfinale V edycji programu Must Be The Music. Znalazł się w wąskiej grupie wykonawców którzy próbowali swoich sił w piątej edycji tego programu i miał okazję zaprezentować się 9 milionowej publiczności ? mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk ? Była to dobra promocja także dla naszego miasta, o którym mogła wtedy usłyszeć cała Polska ? dodaje burmistrz uzasadniając włączenie się miasta do produkcji płyty grupy z kraśniczanami w składzie.

Już wiadomo, że Pawkin zaprezentuje się w tym roku przed kraśnicką publicznością. Zagra 2 sierpnia podczas tegorocznych ?Dni Kraśnika? przed gwiazdą wieczoru ?Budką Suflera?.

Pojawił się także pomysł reaktywacji festiwalu Kraśnik Blues Meeting, który po raz ostatni w naszym mieście odbył się w 2005 roku. Cieszył się on dużą renomą zarówno wśród muzyków, jak i publiczności. Dzięki festiwalowi w naszym mieście gościły znane zespoły rockowe i bluesowe. Te czasy mają wrócić. Dyrektorem artystycznym festiwalu został Ireneusz Muszyński.

Najnowsze ogłoszenia