Ogłoszenie

Za miesiąc Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej. Gwiazdą będzie Edyta Geppert

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ofpp-goraNa 3 maja zaplanowana jest w Kraśniku 13. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Jego ideą jest promowanie ducha i tradycji patriotycznych, narodowych i niepodległościowych, przechowywanych w tekstach i muzyce polskich utworów i pieśni. Na kraśnickiej scenie miłość do Ojczyzny będzie można pokazać poprzez tradycyjne pieśni, ale także w formie popowej, rockowej czy hip-hopowej. Gwiazdą tegorocznej imprezy, która odbędzie się w kraśnickim amfiteatrze, ma być Edyta Geppert.

 

Będzie to 3 odsłona imprezy, która swoją historią sięga roku 1969, po reaktywacji imprezy. Ci wszyscy, którzy chcieliby wystartować w jej konkursowej części, do 21 kwietnia mają czas na nadsyłanie prezentacji konkursowych w formacie DVD, CD, nagrań z kamery wideo bądź MP3 i dokonywania zgłoszeń poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny na internetowej festiwalu. Ogłoszenie finalistów zakwalifikowanych do przesłuchań konkursowych ma nastąpić 3 dni później.

Zgłoszenia przyjmowane są w trzech kategoriach: ?Tradycyjny patriotyzm? - kategoria dla wykonawców prezentujących repertuar patriotyczny w tradycyjnej formie (dorośli, młodzież w wieku licealnym i gimnazjalnym w podziale na solistów i zespoły), ?Nowoczesny patriotyzm? - kategoria dla wykonawców prezentujących repertuar patriotyczny w nowoczesnych formach przekazu: rock, pop, hip-hop patriotyczny itp.(dorośli, młodzież w wieku licealnym i gimnazjalnym) oraz ?Patriotyzm dzieci? - kategoria dla wykonawców dziecięcych prezentujących repertuar patriotyczny w dowolnej formie (dzieci od I do VI klasy szkoły podstawowej).

Szczegóły i aktualności dotyczące XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej można odnaleźć tutaj.

Więcej o gwieździe tegorocznego festiwalu - Edycie Geppert - można przeczytać tutaj.

Najnowsze ogłoszenia