Ogłoszenie

We wtorek muzycy zespołu Pawkin trafią do Zakładu Karnego

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

pawkin_foto_Artur_Mulak
Pawkin, foto Artur Mulak
I nie będzie to ich pierwszy pobyt za pilnie strzeżonymi murami. Na szczęście nie będzie to konsekwencja łamania prawa przez naszych muzyków, nic o takich przypadkach nie wiemy, a chodzi o koncert dla osób przebywających w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim.

 

Muzyka podobno łagodzi obyczaje. Dlatego też grupa z kraśniczanami w składzie włącza się w akcję resocjalizacji osób, które miały konflikt z prawem i teraz przebywają w wiezieniu w Opolu Lubelskim. Pawkin zagra tam oczywiście charytatywnie. Koncert odbędzie się 15 kwietnia.

Co ciekawe nie będzie to pierwsza wizyta zespołu w takim miejscu. W 2012 roku nasi muzycy zagrali już koncert w Areszcie Śledczym na ul. Południowej w Lublinie w ramach III edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ku Wolności.

Zakład Karny w Opolu Lubelskim jest jednostką typu zamkniętego dla mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy oraz młodocianych, z dwoma wydzielonymi oddziałami dla tymczasowo aresztowanych. Jest przeznaczony dla nieco ponad 600 osadzonych.

 

A poniżej próbka tego co wkrótce na żywo będa mogli usłyszeć więźniowie w Opolu Lubelskim.

 

 

Więcej o Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim można przeczytać tutaj.

Aktualności dotyczące tego co słychać u grupy Pawkin odnaleźc można tutaj.

Najnowsze ogłoszenia