Ogłoszenie

Haiti, czyli nowy retro kryminał Wrońskiego z kraśnickim wątkiem FOTO

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:13993 left}Retro kryminały, których głównym bohaterem jest komisarz Zygmunt Maciejewski, mają już szerokie grono czytelników. Także w Kraśniku. Jest spora szansa, że dzięki najnowszej książce autorstwa Marcina Wrońskiego, jeszcze ich przybędzie. W ?Haiti?, taki tytuł nosi powieść o której mowa, odnaleźć można między innymi kraśnicki wątek. Autor promował ją w naszym mieście w mijającym tygodniu.

 

Marcin Wroński w Kraśniku po raz pierwszy gościł przed rokiem. Przyjechał na zaproszenie ?Stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo?, by promować piątą książkę z serii przedstawiającej losy ?Zygi?. Wtedy gospodarze tego spotkania namawiali go, by pisząc kolejny z kryminałów jego akcję umieścił między innymi w Kraśniku. Pan Marcin namowom uległ, a przekonać możemy się o tym czytając jego najnowsza książkę pod tytułem ?Haiti?.

Marcin Wroński: Podczas mojego pierwszego spotkania padło pytanie czy nie umieściłbym akcji swojej kolejnej książki w Kraśniku. O ile pamiętam nawet nie obiecywałem tego wówczas na 100%, ale gdy w powieści Haiti, której akcja dzieje się głównie w przedwojennym Lublinie, musiałem wysłać gdzieś jednego z moich wywiadowców ? Fałniewicza, to pomyślałem sobie, a dlaczego nie do Kraśnika. A właśnie w Kraśniku przez pewnie czas mieszkał morderca z powieści ?Haiti?. W związku z tym pojawił się tu wywiadowca Fałniewicz, aby przeżyć miłe chwile nie tylko w restauracji Adria.{datsopic:13976 right}

O kraśnickim wątku w swojej najnowszej powieści, ale także o dalszych planach pisarskich, swoim warsztacie pracy oraz między innymi pomyśle nakręcenia serialu opartego na losach komisarza Maciejewskiego, Marcin Wroński opowiadał podczas czwartkowego (24 kwietnia) spotkania z czytelnikami w naszym mieście. Podobnie jak poprzednie odbyło się ono z inicjatywy RiB. Promocja książki miała miejsce w Klubie Underground położonym przy kraśnickim rynku.

Rozmowę z pisarzem poprzedziła krótka prezentacja tego jak Kraśnik wyglądał w czasach międzywojennych, czyli wówczas gdy śledczy Fałniewicz zawitał do naszego miasta. Przygotował ją nauczyciel historii z I LO Mariusz Bieniek.

 

Kilka zdjęć z kraśnickiej promocji "Haiti" można odnaleźć tutaj lub klikając na jedno ze zdjęć dołączonych do tekstu.

 

Jak przedwojenny Kraśnik pokazał na kartach swojej powieści Marcin Wroński? Warto się o tym przekonać. A ?Haiti? kupić można między innymi tutaj.

Najnowsze ogłoszenia