Ogłoszenie

Rozpoczął się mocno imprezowy weekend. Konkursy, zabawy, występy dla dzieci, ale nie tylko

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

dziecko_DSC_6173
foto PB
O trzech imprezach podczas których będzie można się bawić w tę sobotę i niedzielę, czyli o Bicykliadzie, Strażackiej Majówce i festynie z okazji Dnia Dziecka ?Magiczny Dziedziniec?, organizowanym przez kraśnickich wolontariuszy już pisaliśmy. Na tym jednak nie koniec. W bardzo wielu miejscach naszego powiatu, przede wszystkim z okazji jutrzejszego święta najmłodszych jego mieszkańców, odbywać się będą różnego rodzaju imprezy.

 

Różnego rodzaju atrakcje w ramach Dnia Rodziny na dzisiaj przygotował kraśnicki Zespół Placówek Oświatowych nr 1 (ul. Kościuszki 23). Będą występy przedszkolaków oraz uczniów szkoły, konkurencje sportowe i konkursy rodzinne, a poza tym dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, loteria fantowa. Dla uczestników zabawy zaśpiewa także Madalena Welc.

Na dzisiaj, w godz. 10.00-18.00, zaplanowany jest także Dzień Otwarty Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie. W jego ramach oprócz prezentacji oferty placówki odbędą się pokazy karate i taekwondo, breakdance, warsztaty graffiti, desant lotniczy, pokazy motocyklowe, loty balonowe, pokaz tresury psów i wiele, wiele innych ciekawostek.

W niedzielne popołudnie, o godz. 17:00 pod Kaplicą w Stróży-Kolonii (Gmina Kraśnik) rozpocznie się impreza promująca dziedzictwo kulturowo-historyczne tej miejscowości. Zaplanowane są występy dzieci i młodzieży, rozwiązanie konkursu fotograficznego, koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu ?Villa Nowa?, koncert artystów Filharmonii Lubelskiej oraz Teatru Muzycznego w Lublinie. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będzie ściana wspinaczkowa, kącik strzelecki, ring bokserski, lot stacjonarny balonem.

Sporo będzie się działo także w niedzielę na stadionie sportowym w Trzydniku Dużym. Tam o godzinie 13.30 rozpocznie się Gminne Święto Sportu. W programie tej imprezy znalazły się występy artystyczne, zawody lekkoatletyczne, konkurencje rodzinne i wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników zabawy.

Tego samego dnia w Dzierzkowicach już o godzinie 9.00 startuje z kolei Gminny Dzień Dziecka. Na terenie przy placu zabaw będą występy teatralne i wokalne, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, kącik plastyczny, dmuchane miasteczko, szczudlarz i mimowie.

W niedzielę III Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizuje Szkoła Podstawowa w Ostrowie (gmina Wilkołaz). W programie imprezy między innymi występy Zespołu Młodzieżowego z Kraśnika i Kapeli Jakna z Urzędowa, pokaz Powiatowej Grupy Cheerleaderek "Cheer Blue", pokazy taneczne, rodzinne zawody sportowe, zjeżdżalnia dla dzieci, przejażdżki na kucyku.

1 czerwca warto zajrzeć także na stadion sportowy w Gościeradowie. Tam odbędzie się Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia dziecka połączony z obchodami 35 lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. Od południa zaplanowane są konkursy rekreacyjno-sportowe i występy artystyczne. Zaprezentują się miejscowe zespoły, ale także chociażby Marcin Siegieńczuk z zespołu TOPLES.

Także jutro z okazji Dnia Dziecka atrakcje czekają na tych. którzy zawitają nad Zalew Kraśnicki. W programie imprezy, która rozpocznie się już o godz. 10:00, znalazły się m.in. pokaz szkółki żeglarskiej, gry i konkursy sportowe, pokazy grup tanecznych i pokazy cyrkowe, malowanie twarzy. Będzie można zmierzyć się też na przykład w konkursie budowania zamków z piasku. Z programem artystycznym zaprezentują się amatorskie zespoły z CKiP oraz Grupa Masa Flow.

Najnowsze ogłoszenia