Ogłoszenie

Jak spędzić ten weekend? Jest kilka ciekawych propozycji

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

sobotki_annopol_DSC06001
Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe już dzisiaj. foto archiwum
Sporo będzie się działo w ten weekend w powiecie kraśnickim. Na jedno z wydarzeń - Piknik z Okazji Dnia Ojca organizowany przez Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo - już zapraszaliśmy. Jest jednak jeszcze kilka innych imprezowych propozycji, jak chociażby XI Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe, ale także zaproszenie na poważniejsze jeżeli chodzi o charakter ? rocznicowe uroczystości związane z walką o kościół w Kraśniku Fabrycznym.

 

Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe, organizowane przez annopolskie władze samorządowe i Centrum Kultury w Annopolu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kraśniku, odbędą się już po raz jedenasty. Tradycyjnie sobótkowa scena ustawiona zostanie w Jakubowicach nad brzegiem Wisły. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 17:15, a w jej programie między innymi prezentacje konkursowe pieśni obrzędów i wianków oraz rozpalenie ognisk i puszczanie wianków na Wiśle. Gwiazdą wieczoru będzie zespół country - ?Konwój?, a na koniec wspólnej zabawy zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Na pierwszą letnią imprezę zaprasza też Miasto Kraśnik. Festyn zaplanowany na niedzielę 22 czerwca upłynie w rytmach disco polo. Na scenie zaprezentują się zespoły Marvel, Classic i Masters. To wieczorem, a wcześniej od godziny 13:00 gry i animacje dla dzieci, występy artystyczne dzieci i młodzieży z CKiP, pokazy taneczne grupy MasaFlow oraz cheerleaderek z grupy CheekBlue, zumby i inne atrakcje.

W niedzielę 22 czerwca 2014 roku Urząd Miasta Kraśnik wspólnie z kraśnickim oddziałem Archiwum Państwowego, Centrum Kultury i Promocji i kraśnickimi harcerzami organizuje także obchody 55. rocznicy wydarzeń związanych z walką społeczności Kraśnika Fabrycznego o budowę kościoła. Rozpoczną się one mszą świętą w kościele św. Józefa Robotnika o godzinie 10:00. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik Walki o Kościół przed siedzibą Archiwum Państwowego przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 2, gdzie nastąpi złożenie kwiatów i zniczy.

Podczas głównych uroczystości o godz. 12:00 Zastępca Dyrektora Archiwum Państwowego w Lublinie Krzysztof Kołodziejczyk wygłosił referat przybliżający wydarzenia z czerwca 1959 roku. Następnie odbędzie się projekcja filmu ?Skrzyżowanie? zrealizowanego przez Tomasza Saja.

Najnowsze ogłoszenia