Ogłoszenie

Festyn Sołecki w Trzydniku Dużym, Dni Gościeradowa, Dni Zakrzówka ? będzie sporo okazji do zabawy

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

festyn_soecki_plakatPierwszy weekend wakacji zapowiada się bardzo hucznie. W kilku miejscach naszego powiatu odbędą się festyny. Pobawić będzie można się między innymi w Trzydniku Dużym, Gościeradowie oraz Zakrzówku.

 

Na niedzielę 29 czerwca na Festyn Sołecki do Trzydnika Dużego zaprasza Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej. Na scenie tamtejszego stadionu sportowego zaprezentują się między innymi Zespół Tańca Ludowego UMCS, lokalni artyści, będzie pokaz zumby. Gwiazdą wieczoru Festynu Sołeckiego będzie zespół Impuls.

Rozstrzygnięte zostaną także konkursy na Sołtysa Roku, najciekawszą inicjatywę w ramach Małych Projektów oraz potrawę regionalną Sołeckie Smaki. Oprócz tego podczas festynu na dzieci i dorosłych czeka wiele innych konkursów i atrakcji. Początek imprezy o godzinie 14:30.

dni_zakrzwka_-_plakat

 

O wiele atrakcji zadbał także samorząd Zakrzówka i tamtejszy Gminny Dom Kultury, którzy także na niedzielne popołudnie zapraszają na festyn z okazji Dni Zakrzówka. Tutaj muzyczną gwiazdą wieczoru będą ?Brathanki?.

W programie imprezy są także Festiwal Młodych Talentów, występy lokalnych artystów, pokazy ułański i cygański.

dg2014

 

Dwa dni zabawy czekają z kolei mieszkańców i tych którzy odwiedzą gminę Gościeradów. Tam tradycyjnie Dni Gościeradowa organizowane są w dwudniowej formule. Impreza rozpocznie się już w sobotę 28 czerwca o godz. 17:00. Na początek na scenie zaprezentują się szkoły z terenu gminy. Później wystąpi zespół Taneczny FolWark oraz wokalistki z miejscowego GOK-u i zespół Ringo. Na deser zaplanowany jest występ gwiazdy disco polo Tomasza Niecika.

W niedzielnym programie Dni Gościeradowa znalazły się między innymi koncert orkiestry dętej, prezentacje zespołów ludowych, występ kabaretu "Klika" oraz zespołów muzycznych SK 1 i Hydrofornia. Gwiazdą wieczoru będzie grupa InoRos.

 

Najnowsze ogłoszenia