Ogłoszenie

Trzydnik Duży. Dobra zabawa podczas Festynu Sołeckiego FOTO

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:16739 left}Tak jak zapowiadaliśmy w piątek, dzisiaj w powiecie kraśnickim było kilka miejsc w których w plenerze można było pobawić się na festynach. Jednym z nich był Trzydnik Duży. Tutaj do wspólnej zabawy i wyboru Sołtysa Roku zaprosiło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej. Patronatem imprezę objęli marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz starosta kraśnicki Andrzej Maj.

 

Na scenie rozstawionej na trzydnickim stadionie sportowym zaprezentował się między innymi Zespół Tańca Ludowego UMCS i lokalni artyści. Były także wspólne ćwiczenia zumby. Gwiazdą wieczoru był zespół Impuls.{datsopic:16653 right}

Rozstrzygnięte zostały także konkursy ogłoszone przez LGD ZK. Tytuł Sołtysa Roku tym razem trafił do Mirosława Jerzego Węcławskiego z gminy Urzędów (sołectwo Popkowice). Tytułem Sołtysa Seniora nagrodzono Janusza Kota z gm. Trzydnik Duży (Sołectwo Agatówka). Sołtysem Juniorem i Sołtysem Publiczności został Michał Herbert z gm. Trzydnik Duży (sołectwo Wola Trzydnicka). Miano Sołtysa Inwestora i Inicjatora Działań Społecznych przyznano Markowi Dudzie z gm. Dzierzkowice (sołectwo Wyżnianka Kolonia).


Przeczytaj też:

Wspaniały barszcz z kiszonej sałaty, wyborne knedle cebulowe, czyli ?Zasmakuj w tradycji? w Wyżnicy FOTO 

Promujmy się przez lokalną kuchnię, czyli ?Zasmakuj w tradycji? FOTO 

Świętowały panie skupione wokół Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej FOTO 


 

{datsopic:16720 left}W konkursie na najciekawszą inicjatywę zrealizowana z Małych Projektów I miejsce przyznano Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Trzydniku za wydanie tomiku wierszy Marii Magdziak z Woli Trzydnickiej, II miejsce Gminie Kraśnik za organizację imprezy promującej dziedzictwo kulturowo-historyczne Stróży-Kolonii, a III miejsce gminie Annopol za wykonanie alejki spacerowej w zabytkowym parku w Annopolu.

Konkurs na potrawę regionalną ?Sołeckie Smaki? wygrało Sołectwo Rzeczyca Księża za zupę z liści rzodkiewki.

 

Zdjęcia z Festynu Sołeckiego można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do tekstu.

Najnowsze ogłoszenia