Imprezowe lato w Kraśniku. Wystąpią Budka Suflera, Pawkin, Ulica, Mesayah, Izrael, będzie kabareton

Kultura i rozrywka
Czcionka

kulturalne_lato_konferencja_BUB_1762Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprezentowany został program miejskich wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na najbliższe 2 miesiące. W spotkaniu uczestniczyli organizatorzy i przedstawiciele muzycznych gwiazd, które w Kraśniku wystąpią, na czele z Krzysztofem Cugowskim ? wokalistą Budki Suflera.

 

Pierwszym z wydarzeń w ramach "Kraśnickiego Lata z Kulturą" będzie II Kraśnickie Reggae Night, które odbędzie się 19 lipca nad kraśnickim zalewem. Wystąpią podczas niego Ayarise, Roots Rockets, Mesayah i Izrael. Kolejne dwa dni, czyli 20-21 lipca, to z kolei warsztaty, spotkania i wydarzenia kulturalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera.kulturalne_lato_konferencja_BUB_1710

Kulminacyjnym wydarzeniem imprezowym lata mają być Dni Kraśnika (2-3 sierpnia). W sobotę 2 sierpnia na scenie rozstawionej na obiektach MOSiR zaprezentują się między innymi kraśnickie zespoły Ulica i Pawkin oraz gwiazda wieczoru Budka Suflera. Z obecnym składem Budki zaśpiewają między innymi Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska.

W niedzielę 3 sierpnia kraśnicki amfiteatr opanują specjaliści od rozśmieszania. W ramach Kraśnickiego Wieczoru Kabaretowego wystąpią Krzysztof Piasecki, kabaret Smile i kabaret Skeczów Męczących.

Na koniec wakacji, 30 sierpnia, czeka nas natomiast VI Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Kraśnik Blues Meeting 2014. Odbędzię się on na scenie letniej za CKiP. Oprócz uczestników zmagań konkursowych na scenie zaprezentują się podczas niego: Pawkin, Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Leszek Cichoński, Dr Blues & Solul Revision & Niki Buzz oraz Gang Olsena.

 

kulturalne_lato_konferencja_BUB_1705

kulturalne_lato_konferencja_BUB_1721

kulturalne_lato_konferencja_BUB_1739

kulturalne_lato_konferencja_BUB_1746 

kulturalne_lato_konferencja_BUB_1752