Ogłoszenie

Malinowa niedziela za nami. Wilki zapełniły kraśnicki amfiteatr

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:17156 left}Święto Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa przyciągnęło do kraśnickiego amfiteatru i okolic tłumy. Starostwo Powiatowe przygotowało na niedzielną imprezę atrakcje dla wszystkich. Były więc tradycyjne stoiska gastronomiczne, wystawy zwierząt, zabawy dla dzieci. Były też koncerty, a o plantatorach nie zapomniały też władze różnych szczebli.

 

Część oficjalna rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. WNMP. Popołudniu w amfiteatrze pojawili się widzowie oraz zaproszeni goście, m.in. wojewoda lubelski Wojciech Wilk, wicemarszałek Michał Cholewa, wiceprzewodniczący Sejmiku WL Tomasz Solis i Krzysztof Babisz (jednocześnie lubelski kurator oświaty), europoseł Krzysztof Hetman i burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk, który przekazał staroście Andrzejowi Majowi symboliczne klucze do miasta.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły: Ulica i Pawkin, a gwiazdą wieczoru był Robert Gawliński i zespół WILKI, który zapełnił kraśnicki amfiteatr.

Starostwo Powiatowe w Kraśniku przygotowało także inne atrakcje: kiermasz rękodzieła, animacje dla najmłodszych, odbyły się zawody koszykarskich debli.

Wręczono także nagrody i wyróżnienia dla rolników i działkowców.

Fotorelację ze święta mozna zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia