Ogłoszenie

Artyści zaczarowali kraśnicki rynek

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:17403 left}I to po raz drugi. Wszystko za sprawą Festiwalu Śladami Singera, który znów zawitał do Kraśnika. Muzyka, śpiew, teatr, pokazy cyrkowe, performance, teatr ognia ? m.in. to wszystko w niedzielę na kraśnickim ryku zaprezentowali artyści z całego świata.

 

Dlaczego właśnie śladami pisarza - noblisty Izaaka Baszewisa Singera wyruszyli artyści w podróż po Lubelszczyźnie? Bo tu toczy się akcja opowiadań, jakie pisał Singer. Także Kraśnik zawitał na strony m.in. ?Lustra? czy ?Zjawy?, które warto, chociażby z tego powodu, przeczytać.

Jak w rzeczywistości wyglądał opisywany przez pisarza świat? Jak wygląda dzisiaj i co o nim wiedzą współcześni mieszkańcy?

Te pytania skłoniły nas do wyruszenia w wyjątkową podróż ? śladami I.B. Singera - piszą na stronie internetowej projektu jego orgazanizatorzy z Teatru NN.

Ekipa podróżująca Śladami Singera jest mocno międzynarodowa. Są w niej artyści z  Chorwacji, Armenii, Niemiec, Izraela, Afryki oraz oczywiście Polski.  Podczas popołudniowo-wieczornego spotkania, było dużo dobrej zabawy, były też elementy edukacji. Program przygotowany był dla wszystkich: od maluchów po najstarszych mieszkańców Kraśnika, którzy być może jeszcze pamiętają resztkę dawnego Kraśnika, podobnego klimatem do tego z powieści Singera.

A jak się bawiono na rynku można zobaczyć na naszych zdjęciach.

Dziś drugi dzień spotkania z Singerem. Tym razem w okolicach Centrum Kultury i Promocji.

A co jeszcze dziś w programie?

17.30 - 19.00 - Warsztaty artystycznego kostiumu i makijażu ? rewia mody

19.00 - 20.00 - Radiowy Autobus Festiwalowy ? prezentacja reportaży i słuchowisk z archiwum Radia Lublin. Obok autobusu czekamy na mieszkańców z akcją "Przynieś zdjęcie i opowiedz nam swoją historię"

20.00 - 20.45 - ?Różności muzyczne? - koncert Łukasza Jemioły

20.45 - 22.00 - "Kino Plenerowe": projekcja filmu ?Young@heart?

22.00 - Instalacja "Pamięć Alfabetu"

Najnowsze ogłoszenia