Ogłoszenie

Już w tę sobotę, 30 sierpnia, Kraśnik Blues Meeting 2014

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

wierzcholski_DSC06018
Podobnie jak 10 lat temu zagra i zaśpiewa Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa. foto PB/archiwum
Wielu kraśniczan lubi i słucha bluesa, ale imprezy z muzyką tego gatunku przez wiele lat w Kraśniku nie było. Po dekadzie przerwy, w najbliższą sobotę 30 sierpnia, wraca festiwal Kraśnik Blues Meeting. Będzie część konkursowa oraz oczywiście występy gwiazd.

 

Impreza, która zlokalizowana będzie na scenie letniej Centrum Kultury i Promocji, rozpocznie się o godzinie 16:00. Najpierw przed kraśnicką publicznością zaprezentują się zespoły zakwalifikowane do konkursowej części festiwalu. Będą to grupy: "Deluxe", "FSC Hot Road", "Lorneta", "Sexy Mama Blues Band", "Coś tak o", "SideRoad", "Simple Wine" oraz "TheBL Blues Band". Rywalizować będą o nagrody o wartości 10 000 zł. Grand Prix Festiwalu to 5 000 złotych, a dodatkowe 5 000 zostanie rozdzielone według uznania jury. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i występ laureata planowane są na godzinę 19:30.KBM_2014_plakat

Później na scenie pojawią się gwiazdy polskiego, i nie tylko, bluesa. Zagrają Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Leszek Cichoński, Dr Blues & Solul Revision & Niki Buzz, Gang Olsena oraz, w bluesowej odsłonie, kraśnicka grupa Pawkin.

Temu co dziać będzie się na scenie towarzyszyć będą wystawa fotograficzna ? Muzeum Jazzu oraz piknik motocyklowy.

Imprezę poprowadzą Adam Dobrzyński i Sławek Wierzcholski, a jej dyrektorem artystycznym jest Ireneusz Muszyński. Organizuje ją kraśnickie Centrum Kultury i Promocji przy wsparciu Miasta Kraśnik i Powiatu Kraśnickiego.

 

Co ważne dla tych którzy 30 sierpnia do Kraśnika nie będą mogli przybyć, z festiwalu będzie prowadzona transmisja telewizyjna na żywo w internecie. Dotrzeć do niej będzie można za pośrednictwem strony internetowej imprezy, do której link przedstawiamy poniżej.

 

Bieżace informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.krasnikbluesmeeting.com oraz na facebookowym profilu imprezy.

 

Na koniec jeszcze nieoficjalny hymn imprezy: Pawkin - Blues mieszka w Polsce (Antologia Polskiego Bluesa)

Najnowsze ogłoszenia