Ogłoszenie

Powiatowe dożynki. W Dzierzkowicach świętowali rolnicy

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:19998 left}Dziś (niedziela 7.09.) w Dzierzkowicach odbyło się powiatowe święto plonów. Była msza św., barwny korowód, występy artystyczne, stoiska gastronomiczne. Zaprezentowały się także gminy, instytucje i firmy.

 

Dożynki to tradycjne święto plonów. Tym razem Starostwo Powiatowe zorganizowało je w Dzierzkowicach. Uroczystości rozpoczęła msza św. na rynku w Dzierzkowicach. Po mszy i podzieleniu chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna na stadion w Dzierzkowicahc ruszył dożynkowy korowód.

Podczas części oficjalnej głos zabrali: wójt gminy Dzierzkowice Jan Grzebuła, wojewoda lubelski Wojciech Wilk, starosta kraśnicki Andrzej Maj, kurator i radny sejmiku Krzysztof Babisz, członek zarządu województa Jacek Sobczak, wiceprezes Związku Sadowników Tomasz Solis. Gości dożynkowych przywitał wicestarosta Jarosław Czerw. Dziękowano rolnikom za ich trud pracy i życzono  m.in. by za swoją pracę otrzymali dobrą zapłatę. A ceny tegorocznych zbóż nie są niestety zadowalające. Nie zabrakło także tematu embarga na polskie owoce i warzywa, co odczuwają rolnicy z naszego powiatu.

Władze krajowe i powiatowe wykorzystały okazję, by nagrodzić i uhonorować lokalnych rolników i plantatorów medalami, odznaczeniami i nagrodami.

Potem scenę opanowali lokalni artyści a teraz na scenie występuje gwiazda wieczoru czyli zespół Oddział Zamknięty.

Zdjęcia z popołudniowej części powiatowych dożynek można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia