Ogłoszenie

Kraśnik zagra dla Jasia. W piątek charytatywny koncert na rzecz dziecka walczącego z nowotworem

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

koncert_dla_JasiaMinimum 800 tys. zł - tyle kosztować będzie leczenie małego Jasia, u którego stwierdzono siatkówczaka - złośliwy nowotwór oka. Cena jest tak wysoka, ponieważ terapia pozwalająca na wyleczenie dziecka bez konieczności amputacji oka w chwili obecnej możliwa jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Nasz NFZ jej nie refunduje. W akcję zbiórki środków na ten cel, za sprawą Michała Kudły, który jest motorem napędowym przedsięwzięcia, i wielu osób o dobrych sercach które namówił do współpracy, włącza się także Kraśnik. Już w piątek w Centrum Kultury i Promocji odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Jasia, połączony z licytacją różnych rzeczy.

 

Kiedy Jaś miał 17 miesięcy, podczas kolacji, jego rodzice zauważyli, że przy sztucznym świetle i tylko pod pewnym kątem w jego prawym oczku widać dziwny odblask. Zaniepokojeni postanowili sprawdzić co to może być. Diagnoza lekarska niestety potwierdziła ich obawy - siatkówczak, czyli złośliwy nowotwór oka u dzieci.

Według opinii naszych lekarzy guz był na tyle duży, że oko powinno być usunięte. Udało się jednak odnaleźć lekarza, który stosuje terapię, niedostępną w Polsce, pozwalającą na wyleczenie i uratowanie oka. Problem w tym, że to specjalista z Nowego Jorku, dr Abramson, a koszty leczenia wstępnie oszacowano na około pól miliona złotych. Na dodatek na miejscu okazało się, że będą sporo większe.

Jaś już w Stanach został zbadany i dziś dostaje pierwszą dawkę leku. Okazało się na miejscu, że mamy do czynienia nie z jednym, a z dwoma guzami. Więc koszty automatycznie rosną i z 500 tys. zł zrobiło nam się minimum 800 tys. zł - informuje Michał Kudła.

Od pewnego już czasu w wielu różnych miejscach organizowane są akcje mające na celu zbiórkę pieniędzy na wsparcie leczenia Jasia. Przyłącza się do nich również do nich Kraśnik. Już organizowane były zbiórki do puszek pod kościołami. W najbliższy piątek w CKIP organizowany jest natomiast koncert charytatywny. Początek o godzinie 18:00. Zagrają Martwa Mucha, Ulica, Lolo Ferari i Goście.

Oprócz części muzycznej będą także licytacje. Kupić, a jednocześnie wspomóc w ten sposób Jasia, będzie można między innymi rękawice Adama "Mai" Maciejewskiego z jego ostatniej walki w Kraśniku, dwa bilety na sobotnią galę MMA Thunderstrike Fight League, która odbędzie się w Lublinie, płytę Liroya z autografem artysty, plansze komiksowe autorstwa Pawła Półchłopka, płyty z autografami członków kabaretów Ani Mru Mru i Smile, voucher na przejazd Drift Taxi, bluzę sportową od Nicki Pedersena czy trzy oryginalne plansze komiksu o Martwej Muszce autorstwa Macieja Pałki itd.

Zachęcamy do udziału w imprezie i wsparcia szczytnego celu.

 

Więcej o Jasiu, walce o jego zdrowie i tym jak tę walkę można wspomóc, można przeczytać tutaj.

Informacje o akcji "Kraśnika gra dla jasia" można natomiast odnaleźć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia