Ogłoszenie

Zagrali "Razem dla Angeliki". Były koncerty i licytacje. FOTO, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

koncert_razem_dla_Angeliki_GZ_IMG_9889
Koncert charytatywny Razem dla Angeliki. foto Grzegorz Żak/CKiP
Angelika ma 22 lata. Urodziła się z wadą serca, ale jeszcze do niedawna uczyła się i pracowała. Jesienią ubiegłego roku, po operacji serca, doszło niestety do pęknięcia tętniaka, o którego istnieniu nie wiedziała. Młoda kobieta była w śpiączce, a jej wynikiem jest niedowład czterokończynowy. Nadzieję na powrót do normalnego życia daje rehabilitacja, ale jej koszty są bardzo duże. To na nią właśnie zbierane były pieniądze podczas wczorajszego koncertu charytatywnego w Kraśniku.

 

- Angelikę znam bardzo długo. Śpiewałyśmy tutaj razem w Centrum Kultury i Promocji przez kilka lat. Przyjaźnimy się do tej pory. Pomyślałam po prostu, że trzeba jej pomóc - mówi Urszula Olszówka, pomysłodawczyni kraśnickiej imprezy.

 

Dla Angeliki zagrał między innymi zespół Pawkin

 

Inicjatywa spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem. Jej organizatorzy do wsparcia szczytnego celu namówili wiele osób i firm.

koncert_razem_dla_Angeliki_GZ_IMG_9598
Koncert charytatywny Razem dla Angeliki. foto Grzegorz Żak/CKiP

Nie było też problemu z zebraniem artystów, którzy zgodzili się wziąć udział w koncercie. Wystąpiły podczas niego dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Promocji oraz Classical Beat z ZS nr 1 w Kraśniku, zespoły Fall of Horus, Jazzy Soul, Pawkin, a także wokalistka Dagmara Sprawka - Superdiament Lublina 2014. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Piersi, który z kraśnicką publicznością przywitał się swoim aktualnie największym przebojem - "Bałkanicą".

 

Charytatywną akcję wsparła również grupa Jazzy Soul.

{youtube}a7OA1BV1K5E{/youtube}

 

Imprezę poprowadzili Michał Kudła oraz Paweł Cholewiński. Występy przeplatane były aukcjami różnego rodzaju przedmiotów, zaproszeń, kuponów przekazanych przez licznych ofiarodawców. Zlicytowane zostały między innymi kupony do studia tatuażu, salonu fryzjerskiego, noworodkową lub ciążową sesję fotograficzną, możliwość wynajęcia dmuchanej zjeżdżalni, karnet na 10 wejść do Kina Metalowiec, karnet na jazdy konne w Stajni FaMaGusta, zdjęcie Marii Peszek z autografem wydrukowane na płótnie, płyta Dawida Kwiatkowskiego z autografem artysty, voucher dla dwóch osób na pobyt weekendowy w Hotel&Ski Bania Hotel w Białce Tatrzańskiej, zaproszenia do teatru, na koncerty i wiele innych.

 

Na scenie zaprezentował się ponadto zespół Fall of Horus, którego członkami są dwaj bracia Angeliki.

 

Podczas koncertu zebranych zostało w sumie 5 353,28 złotych. Cały dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dla Angeliki Matwiej ? podopiecznej Fundacji ?Słoneczko?.

 

Pawkin grając dla Angeliki skorzystał także ze wsparcia swoim młodych fanek.

{youtube}1hq6mtSIVDA{/youtube}

 

Jeśli jest jeszcze ktoś, kto bardzo chciałby pomóc naszej koleżance, może przekazać 1% z rozliczenia podatkowego. Wystarczy wpisać nr KRS: 0000186434. Można również wpłacać pieniądze na konto Fundacji ?Słoneczko? ? 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z tytułem przelewu dla Angeliki Matwiej.

 

Zespół Piersi swój koncert rozpoczął od "Bałkanicy".

 

koncert_razem_dla_Angeliki_BUB_9818
Koncert charytatywny Razem dla Angeliki. foto Paweł Bieleń
Centrum Kultury i Promocji składa serdeczne podziękowania dla Sponsorów: Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, Urząd Miasta Kraśnik, Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Centrum Wolontariatu w Kraśniku, TOP MEDIC, dot Media, JM Sound Technika Estradowa, Fundacja ?Słoneczko?, Restauracja ?Zielony Dworek?, Technika Estradowa Andrzej Oczkowski, Leonowicz; MAX MYJNIA, KOLA Producent Osłon Okiennych, AJG Zakłady Poligraficzne, budFARB, NABOR, DĄBRÓWKA, Auto Komis LEONOWICZ, GUMET, TRAFFIC SALONIK PRASOWY, Europejskie Centrum Bezoperacyjnego Leczenia Dyskopatii, MPK KRAŚNIK, Coatings CARSYSTEM WSCHÓD, UBEZPIECZENIA WOJCIECHOWSKI, AGENT SERVICE OCHRONA OSÓB I MIENIA, Guittard NEW LINE, PIZZERIA PRESTO, Groszek, Route 18 Kraśnik.

 

Zdjęcia Pawła Bielenia z koncertu "Razem dla Angeliki można obejrzeć klikając tutaj.

Zdjęcia Grzegorza Żaka obejrzeć można natomiast klikając tutaj.  

Najnowsze ogłoszenia