Ogłoszenie

Piosenką "Habla si puedes" z serialu Violetta wyśpiewała III miejsce w konkursie piosenki hiszpańskiej

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

bryczek_marta_IMG_9373
Marta Bryczek po hiszpańsku wyśpiewała III miejsce w konkursie
Języka hiszpańskiego nie zna, choć teraz przyznaje, że jej się spodobał i kiedyś chciałaby się go uczyć. Tekstu piosenki w tym języku nauczyła się na potrzeby konkursu. Dzięki temu, że zrobiła to bardzo dobrze i swojemu wokalnemu talentowi zajęła III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej. Mowa o uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku Marcie Bryczek.

 

Konkurs podczas którego kraśnicka gimnazjalistka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony odbył się 9 maja w Lublinie. Honorowy patronat nad nim sprawował Marszałek Województwa Lubelskiego i Consejeria de Educación de Espa?a en Polonia. Organizuje go corocznie lubelskie Gimnazjum nr 19 z oddziałami dwujęzycznymi z językiem hiszpańskim wraz z Domem Kultury LSM i Szkołą Języków Romańskich Dialogo. Adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. W konkursowym jury zasiadają osoby z wykształceniem muzycznym, a także Hiszpanie mogący sprawdzić poprawność językową.

bryczek_i_kwiatkowski
Jednym z muzycznych idoli Marty jest Dawid Kwiatkowski. Oboje na zdjęciu, foto archiwum MB

Jak wspomnieliśmy już na wstępie języka hiszpańskiego nigdy się nie uczyła, ale sukces Marty Bryczek w lubelskim konkursie przypadkowy bynajmniej nie był.

- Od zawsze lubiłam śpiewać. Na scenie pierwszy raz zaśpiewałam w wieku 7 lat i od tamtej pory występuję na rożnych festiwalach. Jeżeli chodzi o konkurs obcojęzyczny to udział w takim brałam po raz pierwszy - mówi Marta.

Gimnazjalistka ma już na swoim koncie mniejsze i większe sukcesy wokalne. W kwietniu tego roku zajęła chociażby pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Pionkach. Tam zaprezentowała się z piosenką pt. "Miasto" z filmu "Miasto 44". Trzecie miejsce w konkursie piosenki hiszpańskiej przyniosło jej z kolei bardzo dobre wykonanie piosenki pt. "Habla si puedes" z serialu Violetta.

Naszą utalentowaną wokalistkę do konkursowego występu w Lublinie przygotowała Monika Hatłas.

Najnowsze ogłoszenia