Ogłoszenie

Blues Meeting, Sobótki, Koncert Charytatywny, Dni Gościeradowa - szykuje się mocno imprezowy początek wakacji

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

KBM_2014
Podczas KBM zabraknąć nie może oczywiście Sławka Wierzcholskiego oraz zespołu Pawkin w bluesowym wydaniu. foto GJ
Lubicie bawić się na plenerowych koncertach, festynach, piknikach? Jeśli tak, to w najbliższy weekend zbyt wiele czasu na odpoczynek nie będziecie mieli. Okazji do dobrej zabawy będzie za to kilka. W ostatni weekend czerwca plenerowe imprezy odbędą się między innymi w Kraśniku, Wilkołazie, Gościeradowie i Annopolu.

 

W sobotę 27 czerwca czeka nas kolejna edycja Kraśnik Blues Meeting. Tak jak poprzednio będzie ona miała dwie części. KBM_2015_palaktNajpierw, od godziny 14:30, na Scenie Letniej kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji, zaprezentują się zespoły zakwalifikowane do konkursu. Po ogłoszenie jego wyników i koncercie laureata na scenie KBM pojawią się gwiazdy. A będą to FSC Hot Rod, Kraków Street Band, Pawkin Blues Project z gościnnym udziałem Tomka Korpantego, Lublin Blues Project (Mietek Jurecki, Tomasz Zeliszewski, Robert Chojnacki, Jacek Królik. Grzegorz Kupczyk, Sławek Wierzcholski, Tomek Rakowski, Andrzej Pawka, Piotr Koszałka), Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa oraz Kasa Chorych. Imprezę poprowadzą Sławek Wierzcholski oraz Adam Dobrzyński.

koncert_charytatywny_Wilkolaz

 

W niedzielę 28 czerwca na stadionie sportowym w Wilkołazie odbędzie się Koncert Charytatywny "Leczymy Muzyką". Zebrane podczas niego fundusze przeznaczone będą na pomoc niepełnosprawnym dzieciom z terenu gminy Wilkołaz. Organizatorem koncertu jest Klub Wolontariusza "Waleczne Żółwie" działający przy Zespole Szkół w Wilkołazie. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:30. Wystąpią: Insomnia, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkołaza, ConfiturA, Fall of Horus, The Ravel, SunRisee, Ulica oraz GroNeX. Po nich uczestników zabawy czeka jeszcze dyskoteka, którą poprowadzi Dee Jay Ka. Podczas koncertu prowadzone będą aukcje, zabawy z dziećmi oraz będzie można zobaczyć taniec ognia i paradę motocyklową, a z nieba będzie padał deszcz cukierków.

 

W sobotę i niedzielę (27 i 28 czerwca), podobnie więc jak w poprzednich latach w dwudniowej formule, zaplanowane są Dni Gościeradowa.dni_goscieradowa_2015_plakat W ramach ich sobotniej części, od godziny 17:00, na scenie zaprezentują się artyści z GOKu oraz szkół z terenu gminy, a także zespoły Sun-Rise i Young and Full of Energy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Tropic, a po nim uczestników festynu czeka jeszcze dyskoteka pod gwiazdami. Niedzielna część uroczystości rozpocznie się o godzinie 14:00. W jej programie są między innymi koncert Orkiestry Dętej, prezentacje zespołów ludowych, występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS, animacje dla dzieci i występy kabaretowe. O 20:00 na scenę wejdzie zespół Hydrofornia, który będzie supportem dla gwiazdy wieczoru - grupy Golden Life. Na koniec w planach jest jeszcze pokaz sztucznych ogni.

sobotki_annopol_2015

 

W sobotę 27 czerwca na terenie Stanicy nad Wisłą pod Annopolem (w Jakubowicach) odbędą się z kolei XII Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe. Rozpoczną się one tuż po godzinie 17:00. W ich programie znalazły się oczywiście prezentacje konkursowe pieśni, obrzędów i wianków sobótkowych. Nie zabraknie także ognisk i puszczania wianków na Wiśle. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Cierniewski. Po jego występie odbędzie się jeszcze pokaz sztucznych ogni, a do późnych godzin nocnych uczestników festynu bawić będzie zespół Rewers.

 

Najnowsze ogłoszenia