Ogłoszenie

Blues wiecznie żywy. Kraśnik Blues Meeting 2015 za nami. FOTO, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:31646 left} Artyści byli w wyśmienitej formie, organizatorzy na czele z Ireneuszem Muszyńskim stanęli na wysokości zadania, pogoda też dopisała, więc publiczność nie miała innego wyjścia jak bawić się bardzo dobrze. I ci którzy zawitali wczoraj pod Scenę Letnią kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, by wziąć udział w siódmej odsłonie Kraśnik Blues Meeting, z pewnością nie żałują.

 

Impreza, która odbyła się w sobotę 27 czerwca, rozpoczęła się już wczesnym popołudniem. Na scenę wyszli muzycy, którzy rywalizowali w konkursie. Festiwalowe Grand Prix i nagrodę w wysokości 1000 euro ufundowaną przez SAWP (Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych) otrzymał zespół Hot Tamales. {datsopic:31614 right}

Jury drugie miejsce, nagrodę w wysokości 1000 zł ufundowaną przez Wojewodę Lubelskiego Wojciecha Wilka oraz akcesoria muzyczne ufundowane przez Szkołę Rocka w Lublinie przyznało zespołowi Old Wave. Nagrodą jest także występ podczas tegorocznego Festiwalu Solo Życia.

Ponadto wyróżnione zostały zespoły SKL Blues oraz Rasberry Hills.

Po wręczeniu nagród i koncercie laureata na scenę weszły festiwalowe gwiazdy. Pierwszą z nich była grupa FSC Hot Rod. Po niej przed festiwalową publicznością zaprezentowały się zespoły Kraków Street Band oraz Pawkin Blues Project z gościnnym udziałem Tomka Korpantego.

{datsopic:31655 left}Niezwykłym wydarzeniem był z pewnością występ grupy stworzonej specjalnie na tę okazję, a nazwanej Lublin Blues Project. Tworzyli ją między innymi muzycy Budki Suflera Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski, a także Robert Chojnacki - wirtuoz saksofonu, znany chociażby z zespołu De Mono, czy solowych projektów w które zaangażowany był między innymi Andrzej Piaseczny. Oprócz nich w ramach LBP wystąpili także: Jacek Królik, Grzegorz Kupczyk, Sławek Wierzcholski, Tomek Rakowski, Andrzej Pawka i Piotr Koszałka.

 

To jak na scenie prezentował się Lublin Blues Project z Andrzejem Pawką jako wokalistą można zobaczyć poniżej.

 

 

Wyśmienite koncerty dali także Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa oraz Kasa Chorych. Imprezę poprowadzili Sławek Wierzcholski oraz Adam Dobrzyński.{datsopic:31618 right}

Organizatorami festiwalu byli Miasto Kraśnik, Powiat Kraśnicki, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz M-Production.

 

Zdjęcia z festiwalu autorstwa Wojciecha Kozioła można zobaczyć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.

Najnowsze ogłoszenia