Ogłoszenie

Owocowe-kulinarne święto już w tę niedzielę

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

malinyPoczątek lipca to na terenie powiatu tradycyjnie już obchodzone święto owoców miękkich połączone z kulinariami i sztuką ludową. W najbliższą niedzielę 5 lipca w Kraśniku kolejna edycja malinowego święta, które odbywać się będzie w okolicach rynku i amfiteatru.

 

Cała impreza rozpocznie się mszą św. w kościele WNMP w Kraśniku (godz. 12).

Od godz. 13 na rynku w Kraśniku zacznie działać scena plenerowa, na której i wokół której odbywać się będzie Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej. W ramach imprezy zaplanowano pokazy kulinarne oraz warsztaty z udziałem mieszkańców - osób dorosłych oraz dzieci, dla których przygotowano oddzielną konkurencję kulinarną z nagrodami. Dzieci ? powyżej 5 roku życia ? które chcą pobawić się w gotowanie w trakcie imprezy można zgłaszać od początku jej trwania.

Od 15 w Kraśniku gościć będzie Adam Czapski uczestnik I edycji programu Hell`s Kitchen, który przygotuje swoje propozycje kulinarne.

Adam Czapski będzie również przewodniczącym jury w konkursie na Królową Potraw. To konkurs związany z regionalnym dziedzictwem kulinarnym. Zgłoszono do niego już ok. 20 potraw. Jury będzie wiec miało czego próbować. A oprócz kucharza z Hell`s Kitchen w jury będą mogło zasiąść mieszkańcy, którzy jako pierwsi zgłoszą chęć udziału na stoisku LGD do godz. 13.40.

Zaplanowano także degustacje produktów kulinarnych zarówno z województwa lubelskiego jak i województw ościennych, będzie wystawa rękodzieła artystycznego, występy zespołów, konkursy dla dorosłych a także konkursy, gry i zabawy dla dzieci.

Od godz. 16.00 w kraśnickim amfiteatrze występować będą zespoły folklorystyczne oraz artyści z terenu powiatu kraśnickiego. O godz. 17.30 nastąpi część oficjalna. Później przyjdzie czas na koncerty: 18.30 ? zespół Filet, o 19.30 Pawkin, a o 21 gwiazda wieczoru ? zespół Lemon.

 

W związku z organizacją imprezy w godzinach od 9:00 do 24:00, planowane jest zamknięcie ulic: Narutowicza, Plac Wolności, Kościuszki, Lubelskiej. Wyznaczono objazdy ul. Piłsudskiego i ul. Strażacką. Mapkę z planem imprezy zamieszczamy pod plakatem.

 

 

Plakat_maliny_2015

 maliny_mapa

 

Najnowsze ogłoszenia