Ogłoszenie

Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej z udziałem Adama Czapskiego z Hell's Kitchen za nami. Foto, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzisiaj (5 lipca) kraśnicki rynek, za sprawą organizowanego już po raz drugi przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej, wypełniły stragany z regionalnymi smakowitościami. Oprócz degustacji były konkursy, występy artystyczne i animacje dla dzieci. Gościem specjalnym kulinarnego festynu był Adam Czapski, kucharz znany z telewizyjnego show telewizji Polsat "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia".

 - Jadłem tutaj niesamowicie smaczne rzeczy. Sery z ziołami - po prostu fenomen. Nie wierzyłem, że można tutaj wytwarzać tak dobre sery. Zupa szparagowa, która jest robiona w gminie Dzierzkowice przez państwa którzy uprawiają szparagi, po prostu wyborna. Jadłem przepyszną kapustę zapiekaną podawaną z pieczywem.{datsopic:32146 right} Jadłem wyśmienite karkówki, jedna z pieczarkami, druga z bakłażanem. Było wspaniałe ciasto malinowe. Człowiek cały czas poznaje coś nowego, uczy się różnych potraw jeżdżąc po całej Polsce, a tutaj zaskoczyły mnie niesamowicie pierogi jaglane. Nie jadłem ich nigdy wcześniej. Byłem oszołomiony ich smakiem - mówi o swoich doznaniach smakowych w Kraśniku Adam Czapski. Bohater programu "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" nie tylko przygotował na dzisiaj swój kulinarny pokaz, ale był także członkiem jury oceniającego propozycje zgłoszone do konkursu na królową potraw.

A zadanie łatwe nie było, bo wybrać trzeba było spośród aż 19. Jurorom, wśród których oprócz Adama znaleźli się prezes LGD Wioletta Wilkos, Katarzyna Michalczewska z kraśnickiego Starostwa Powiatowego oraz dwie uczestniczki festynu, najbardziej smakowała karkówka z bakłażanem i bazylią przygotowana przez panią Jadwigę Kuropiewską z gminy Kraśnik. Wyróżnienie, za swoje sery z ziołami, otrzymał Jerzy Moń.

W potyczkach kulinarnych, które nadzorował Kamil Kotarski, najlepszy okazał się zespół złożony z Marii Zuby, Eweliny Zuby, Iwony Pachuty i Krystyny Ćwieka. Panie, które na scenie zaprezentowały się także pod względem artystycznym jako Zespół "Suchynianki", przygotowały przepyszną polędwicę wieprzową z kaszą gryczaną i surówką z kalafiora. Były też kulinarne zabawy dla dzieci, które poprowadziła blogerka kulinarna Marta Pyzik.

Zmagania kulinarne przeplatane były występami artystycznymi. Na dzieci czekali też animatorzy z kraśnickiego Centrum Wolontariatu.

Nieco więcej informacji na temat Festiwalu Kulinariów, między innymi krótką rozmowę z Adamem Czapskim, będzie można odnaleźć w najbliższych wydaniach Głosu Kraśnickiego i Gońca Gazety Powiatowej.{datsopic:32147 right}

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego wydarzenia, które było elementem zapowiadanego przez nas Święta Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa. Można odnaleźć je klikając tutaj.

 

Najnowsze ogłoszenia