Ogłoszenie

W najbliższy weekend w Kraśniku Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

sladami_singerakrasnikJuż w czwartek (9 lipca) na terenie Lubelszczyzny rozpocznie się niezwykłe przedsięwzięcie artystyczno-animacyjne. Mieszkańcy kilku lubelskich miast i miasteczek będą mogli wziąć udział w ciekawych, artystycznych widowiskach, które odbywać się będą w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka". To interdyscyplinarny projekt edukacji kulturalnej i artystycznej organizowany przez Teatr NN z Lublina. 11 i 12 lipca artyści odwiedzą Kraśnik.

 

W tym roku na mapie Festiwalu, jak w latach poprzednich, znalazło się miasto Kraśnik. W programie zobaczyć będzie można wiele ciekawych widowisk. Festiwal zawita w Kraśniku w dniach 11-12 lipca. Pierwszego dnia będzie miała miejsce parada uliczkami Parku Jana Pawła II, w której wezmą udział artyści, wolontariusze festiwalowi, mieszkańcy miasta, a także aktorzy kraśnickiego Teatru NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji. Grupa pod przewodnictwem Moniki Nitkiewicz nie tylko szykuje się do występu, ale również przygotowuje audycję radiową przy współpracy z Agnieszką Krawiec z Radia Lublin. Będzie ona emitowana na żywo drugiego dnia w Radiu NOTOCO. Podczas przygotowań słuchowiska, młodzi aktorzy z grupy teatralnej będą wcielać się w różne role, podpytywać kraśniczan o jakość życia w mieście i o jego historię. Będzie można również usłyszeć wywiady z kilkoma ciekawymi mieszkańcami miasta.

 

Harmonogram Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera w Kraśniku:

 

11 lipca (sobota) - Park Jana Pawła II

19:00 ? Korowód artystów, wolontariuszy festiwalowych i mieszkańców

19:30 ? 21:00 ? ?Artyści dla Singera? ? widowisko artystyczne, a w nim: muzyką
na żywo, teatr uliczny, taniec nowoczesny, break dance, beatbox, pokazy cyrkowe, pokazy iluzji, fire show, happening ?Ulica Singera?.

 

12 lipca (niedziela) ? plener wokół Centrum Kultury i Promocji

11:00 ? 13:00 ? spotkania warsztatowe:

- Warsztaty bębniarskie

- Warsztaty tańca nowoczesnego

- Warsztaty wokalne muzyki tradycyjnej

- Budowa słów ? gra z użyciem alfabetu hebrajskiego i łacińskiego

13:00 ? 15:00 ? spotkania warsztatowe:

- Warsztaty cyrkowe

- Warsztaty improwizacji teatralnej

- Warsztaty muzyczne

- Warsztaty break dance

15:00 ? 17:00 ? spotkania warsztatowe:

- Warsztaty beatbox

- Warsztaty iluzji

- Warsztaty kostiumu i makijażu

- Warsztaty kulinarne ? robimy humus

19:00 ? 21:00

- ?Humus z muzyką ? spotkajmy się? ? w programie:

Radio ?NOTOCO? ? prezentacja programu przygotowanego przez młodzież podczas warsztatów prowadzonych przez dziennikarkę Agnieszkę Krawiec. Potem degustacja humusu, muzyka na żywo, taniec, singerowskie opowieści i ?Kraśnickie wspomnienia?. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna ?O demonach i ludziach ? podróż przez miasteczka Singera? (prace przygotowane w ramach warsztatu prowadzonego przez Tal Schwartz).

 

Zasięg Festiwalu obejmuje: Lublin, Kock, Bychawę, Kraśnik, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Józefów, Biłgoraj i Tyszowice. W programie udział wezmą artyści z Czech, Grecji, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Senegalu i Polski.

Udział we wszystkich wydarzeniach, pokazach i warsztatach jest bezpłatny.

 

Info za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

Najnowsze ogłoszenia