Ogłoszenie

Kraśnik: Nowa dyrektor CKiP tylko na chwilę?

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

bodys
Edyta Bodys, nowy dyrektor CKiP, podczas kabaretowego występu.
Nieco ponad dwa tygodnie temu rozstrzygnięty został w końcu konkurs na dyrektora kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. Spośród czterech startujących w nim osób komisja konkursowa wskazała na Edytę Bodys. Ta swoje obowiązki objęła dopiero wczoraj, ale może się okazać, że nie na zbyt długo zagości w miejskiej placówce.

Edyta Bodys na stanowisku dyrektora CKiP zastąpiła Ryszarda Różyckiego. On też, obok Marka Krakowskiego i Krzysztofa Księskiego, startował w konkursie. Różycki był pełniącym obowiązki dyrektora Centrum od stycznia tego roku. Zajął wówczas wolne miejsce po Zbigniewie Nicie, którego burmistrz Mirosław Włodarczyk odwołał dyscyplinarnie.

 

więcej na temat pracy Ryszarda Różyckiego w CKiP znajdziesz tutaj.

 

Nowa dyrektor Centrum Kultury i Promocji jest dobrze przygotowana do nowej roli. Ma wykształcenie wyższe, humanistyczne, a także ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą - menadżer i animator kultury w Wyższej Szkole Społeczno - Przyrodniczej w Lublinie. Ponadto w latach 2003 - 2007 jako referent ds. kultury i sportu w Urzędzie Miasta Kraśnik sprawowała m.in. nadzór nad CKiP. Jej ostatnim miejscem pracy był Kraśnicki Ośrodek Edukacji i Nauki.

Co ważne pani Edyta zna też kraśnicki ?światek artystyczny?. Od wielu lat współpracowała z CKiP jako artystka ? członek kabaretu ?Mieszane Uczucia?. To z pewnością mogłoby być pomocne w nowej roli. Niestety, mimo że wygrała konkurs, może się okazać, że dyrektorem Centrum została tylko na chwilę.

W miniony poniedziałek burmistrz Mirosław Włodarczyk nominował ją na stanowisko dyrektora, ale jedynie na czas od 22 listopada tego roku do 21 lutego 2012 roku, a więc tylko na 3 miesiące. Czyżby już po ogłoszeniu wyników konkursu zmienił zdanie kogo chciałby widzieć jako szefa kraśnickiej placówki kulturalnej? Skierowaliśmy w tej sprawie do niego pytania i czekamy na odpowiedź.

Najnowsze ogłoszenia