Ogłoszenie

Weź udział w II Kraśnickim Konkursie Kolęd

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ckip_BUB_1223Już po raz drugi Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku organizuje konkurs kolęd. Organizatorzy na zgłoszenia uczestników czekają do 20 stycznia. Przesłuchania konkursowe zaplanowane są na 25 stycznia. Odbędą się one na sali widowiskowej CKiP (od godziny 10:00). Laureaci konkursu zaprezentują się 29 stycznia w Kościele Parafialnym p.w. św. Józefa w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Początek koncertu o godzinie 18:00.

Paweł Cieliczko, opiekun artystyczny konkursu: - ?Cicha noc, święta noc..." - tak zaczynają się słowa jednej z najbardziej znanych kolęd na świecie. Nie sposób przejść obojętnie obok tych jakże cudownych utworów, które od melodyjnych kołysanek, po żywe i energiczne pasterskie melodie towarzyszą nam od setek lat w niemal niezmienionej formie. Teraz i my możemy wspólnym śpiewem pielęgnować tę przepiękną tradycję. Pragnę zaprosić do udziału w Konkursie Kolęd przedszkola, szkoły, parafie, ośrodki kultury i inne placówki, a także wszystkie osoby, które chcą spróbować swych sił na scenie. Liczę na Wasze duże zainteresowanie, tak jak miało to miejsce podczas I edycji Konkursu. Przecież każdy z nas zna wiele pięknych kolęd.

  

Do udziału w konkursie zaproszeni są soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno - instrumentalne. Wiek uczestników nie gra roli. Ocenie podlegać będą między innymi wykonanie utworów, dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, ogólny wyraz artystyczny oraz ich aranżacja. Wykonawcy muszą przygotować dwie kolędy konkursowe, w tym obowiązkowo jedną kolędę tradycyjną z poniższego wykazu:

A wczora z wieczora, Ach ubogi żłobie, Anioł Pasterzom mówił, Bracia patrzcie jeno, Bóg się rodzi, Cicha noc, Do szopy hej pasterze, Dzisiaj w Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna, Jezusa Narodzonego, Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu, Mędrcy świata, Mizerna cicha, Nie było miejsca, O gwiazdo Betlejemska, Oj Maluśki, Pójdźmy wszyscy, Przybieżeli do Betlejem, Tryumfy Króla Niebieskiego, Wesołą nowinę, Wśród nocnej ciszy, W dzień Bożego narodzenia, W żłobie leży,Z narodzenia Pana, Zaśnij Dziecino.

Akompaniament dowolny. Półplayback powinien być nagrany na płycie CD.

Zgłoszenia udziału w konkursie dokonać może każdy: osobiście w sekretariacie, listownie na adres Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, Al. Niepodległości 44, 23-210 Kraśnik, faxem pod nr telefonu (81) 825-63-36. Pocztą e-mail zgłaszamy uczestnictwo wyłącznie po uprzednim kontakcie telefonicznym z CKiP bądź opiekunem artystycznym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin i kartęazgłoszenia znajduje się na stronie organizatora pod adresem www.krasnik.art.pl.

Najnowsze ogłoszenia