Ogłoszenie

Studniówkowe bale czas zacząć. Na początek Wólka Gościeradowska.

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

studniowka_Wolka1
Tak uczniowie z Wólki Gościeradowskiej tańczący poloneza prezentowali się przed rokiem. foto PB
Styczeń to tradycyjnie miesiąc w którym organizowane są bale studniówkowe, na których bawią się ci, którzy za przysłowiowe sto dni będą się żegnać ze szkołami średnimi w których spędzili ostatnie kilka lat. Dziś pierwsza z takich imprez na terenie powiatu kraśnickiego. O godzinie 19.00 swój bal zaczną maturzyści z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Wólce Gościeradowskiej.

W tutejszym zespole w tym roku są cztery klasy maturalne: trzy czwarte klasy technikum (rolniczego, informatycznego i żywienia) oraz trzecia klasa liceum ogólnokształcącego. Nie wszyscy ich uczniowie zdecydowali się wziąć udział w studniówkowym balu, ale na parkiecie pląsać ma tej nocy około 80 tegorocznych maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi oraz nauczyciele i zaproszeni

goście. Życzymy oczywiście udanej zabawy.

 

studniowka_Wolka2
Zgodnie z przesądami jednym z elementów ubioru maturzystki na balu studniówkowym powinna być czerwona podwiązka. foto PB


To jak studniówka w Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej wyglądała przed rokiem można zobaczyć tutaj.


 

Najwięcej studniówkowych imprez odbędzie się w ostatnią sobotę stycznia. Tego dnia bawić się będą uczniowie  kraśnickich Zespołów Szkół nr 2 i nr 3 oraz Zespołów Szkół  w Annopolu, Urzędowie i Zakrzówku. Najpóźniej, bo dopiero na 18 lutego, swój bal zaplanowali maturzyści z Zespół Szkół Nr 1 w Kraśniku.
Większość z tych imprez odbędzie się w szkołach, ale dla przykładu uczniowie kraśnickiej "Górki", czyli ZS nr 1, na miejsce swojego balu wybrali Hotel ?Królewski? w Janowie Lubelskiem.

Najnowsze ogłoszenia